Як зберегти пуповинну кров вашої дитини

Пуповинна кров. Як зберегти пуповинну кров дитини

Пуповинна кровВагітність – це прекрасний період у житті родини, наповнений світлими переживаннями, приємними клопотами і радісним очікуванням справжнього дива. І якщо купити візочок, ліжечко та перший посаг для малюка можна і після його народження, то подумати про здоров’я своєї майбутньої дитини необхідно заздалегідь.

Зазвичай вагітна жінка дбає про своє харчування, комфорт, намагається більше бувати на свіжому повітрі й менше нервувати. Однак, в останнє десятиліття у всьому світі турботливі батьки все частіше намагаються не упустити ще одну важливу інвестицію в здоров’я свого малюка – укласти договір з банком пуповинної крові, який можна розцінювати і як біологічну страховку для всієї родини.

В чому полягає цінність пуповинної крові?

цінність пуповинної кровіКров, яка залишається в пуповині після народження дитини – надзвичайно багате джерело стовбурових клітин, тих самих клітин-попередників, що дають початок всім тканинам і органам нашого організму. У майбутньому збережені стовбурові клітини можна використовувати для лікування цілого ряду важких захворювань, і перш за все в якості альтернативи донорського кісткового мозку на випадок злоякісного захворювання крові (лейкози, лімфоми та ін.).

На сьогоднішній день у світі вже виконано більше 30 000 трансплантацій стовбурових клітин пуповинної крові і створено близько 500 кріобанків. Варто згадати, що в розвинених країнах світу банкування пуповинної крові фінансується державою.

Як відбувається збір, обробка та зберігання пуповинної крові?

обробка та зберігання пуповинної кровіПісля народження дитини лікар або медсестра перетне пуповину і до пуповинної вені на її материнському кінці (без контакту з новонародженим!) під’єднає систему для збору пуповинної крові, в яку кров повинна надходити самотоком. Після цього, пакет із зібраною пуповинною кров’ю, відповідною супровідною документацією у спеціальному транспортному контейнері буде доставлений в лабораторію кріобанку для подальшої обробки.

У лабораторії з пуповинної крові буде виділена і заморожена клітинна фракція, яка містить стовбурові клітини. Також будуть проведені дослідження на виявлення основних інфекцій згідно вимог МОЗ України та міжнародних директив. Зберігання стовбурових клітин пуповинної крові здійснюється в посудинах Дьюара з рідким азотом при температурі – 196 С. Наукою доведено, що зберігати біоматеріал в умовах наднизьких температур можна нескінченно довго.

 

На що слід звернути увагу при виборі кріобанку для збереження пуповинної крові Вашого новонародженого?

виборі кріобанку для збереження пуповинної кровіЗберегти пуповинну кров можна тільки один раз в житті – при народженні, а життєздатність стовбурових клітин пуповинної крові безпосередньо залежить від способу їх обробки.

Згідно законодавства України, всі організації, що займаються переробкою та зберіганням пуповинної крові, повинні мати ліцензію на «Діяльність банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини» і відповідати ліцензійним умовам.

В Україні ліцензійні умови для банків пуповинної крові передбачають наявність необхідної матеріальної і лабораторної бази, а також відповідну підготовку кадрів. Так, на думку експертів, мінімально необхідна площа для повноцінного та ефективного функціонування банку пуповинної крові повинна становити не менше 500 кв.м. Також банк пуповинної крові повинен мати у розпорядженні резервне сховище рідкого азоту ємністю не менше однієї тони, що дозволить забезпечити тривалу збереженість зразків стовбурових клітин у разі можливих перебоїв у постачанні рідкого азоту. І згідно ліцензійних вимог, банк пуповинної крові повинен мати власну ПЛР – лабораторію для забезпечення інфекційної безпеки зразків, що зберігаються.

Вирішальне значення щодо якості препарату стовбурових клітин пуповинної крові має методика виділення і заморожування клітинної фракції, що застосовується кріобанком. Найкращим критерієм оцінки обробки пуповинної крові в обраному Вами кріобанку, безперечно є кількість успішних трансплантацій зразків стовбурових клітин, оброблених в лабораторії даного банку.

В Україні лідерами з кріоконсервування стовбурових клітин пуповинної крові є “Інститут клітинної терапії” ( Київ) та підрозділ Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака (Донецьк) – МЦБ “Біостем”.

Саме ці організації першими в Україні отримали дозвіл Координаційного центру з трансплантації органів МОЗ України на проведення клінічних випробувань з використанням стовбурових клітин. А в 2012 р. Міністерство охорони здоров’я України офіційно затвердило методики лікування критичної ішемії нижніх кінцівок, панкреонекрозу, а також травм та опіків із застосуванням клітинних препаратів, створених Інститутом клітинної терапії (Київ) та Інститутом невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака (Донецьк).
Інститут клітинної терапії МЦБ "Біостем

 

інші статті

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.