Ассоциация криобанков поддерживает месяц осведомленности о пуповинной крови в Украине

cord blood awareness month
З огляду на високу медико-біологічну цінність пуповинної крові, майже 30-річний досвід її успішного застосування, що визначається понад 35 000 трансплантаціями, важливе місце в структурі закладів охорони здоров’я розвинених країн світу зайняли банки пуповинної крові та реєстри гемопоетичних стовбурових клітин.

Банкінг пуповинної крові у світі підтримується як урядовими, так і неприбутковими організаціями, а публічні банки функціонують з державного фінансування. Однак, обізнаність населення різних країн світу, і зокрема майбутніх батьків, про медико-біологічну цінність пуповинної крові та можливості її зберігання є недостатньою. Тому, з метою підвищення поінформованості населення про терапевтичні можливості пуповинної крові, в США місяць липень затверджено як місяць обізнаності про пуповинну кров. Адже зберігши при народженні пуповинну кров, не тільки новонароджений, але і члени його сім’ї, отримують безцінну біологічну страховку на випадок захворювання, яке лікується трансплантацією стовбурових клітин. В рамках місяця обізнаності про пуповину кров в США проводяться численні освітні заходи, лекції, семінари, транслюються фільми та розповсюджуються інформаційні флаєри, що містять  інформацію про можливості зберігання пуповинної крові та її використання у лікуванні низки захворювань.

В Україні Асоціація кріобанків стовбурових клітин пуповинної крові, інших клітин і тканин людини підтримує місяць обізнаності про пуповинну кров, запроваджений американськими колегами.

В Україні майбутні батьки мають можливість берегти пуповинну кров свого новонародженого в першому в країні кріобанку при Інституті клітинної терапії, що є дійсним членом і співзасновником Асоціації кріобанків. Також Інститут клітинної терапії – єдиний банк пуповинної крові в Україні, що володіє престижною міжнародною акредитацією ISO 9001:2008.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.