Асоціація кріобанків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини представляла Україну на Всесвітньому конгресі з пуповинної крові в Монако

WCBC_IV
24-27 жовтня 2013 року в Князівстві Монако відбувся IV Всесвітній конгрес з пуповинної крові, присвячений 25-річчю першої трансплантації пуповинної крові, виконаної в жовтні 1988 р. в Парижі для лікування дитини з анемією Фанконі професором Еліан Глюкман .

З 1988 р. в світі виконано більше 30 000 трансплантацій пуповинної крові, які показали, що пуповинна кров не тільки співставна з кістковим мозком в якості трансплантата гемопоетичних стовбурових клітин, але і володіє рядом важливих переваг, насамперед – це менший ризик розвитку синдрому «трансплантат-проти-господаря» навіть при неповній імунологічній сумісності.

Проф. Г. Коеглер з Німеччини відзначила також, що пуповинна кров – ідеальне джерело для отримання iPS – клітин, за відкриття яких учені Сінья Яманака і Джон Гердон у 2012 р. отримали Нобелівську премію з медицини. Крім того, пуповинна кров дозволяє отримувати унікальні популяції мезенхімальних стовбурових клітин для цілей регенеративної терапії та вирощування судин.

monaco3

На фото перший пацієнт, якому виконали трансплантацію пуповинної крові, зібраної при народженні сестри, який на сьогоднішній день абсолютно здоровий та веде повноцінне життя (фото з доповіді проф. Е. Глюкман на Всесвітньому конгресі з пуповинної крові в Монако, 2013 р.).

Важливість даного заходу для світової медичної та культурної громадської підтверджує той факт, що на відкритті конгресу був присутній і привітав учасників представник Державного міністра Князівства Монако, підкресливши, що досягнення в галузі клітинної терапії надзвичайно важливі для всього світу і це велика честь для Князівства Монако провести на базі своєї держави захід такого високого рівня. У роботі конгресу також брали участь представники Папської Академії життя з Ватикану, оскільки пуповинна кров – абсолютно етичне джерело стовбурових клітин і схвалена всіма релігіями світу.

Конгрес відвідало близько 300 учасників із різних країн світу та всіх континентів, включаючи Європу, Північну і Південну Америку, Австралію та Африку. Серед доповідачів і гостей конгресу були як патріархи в галузі застосування пуповинної крові, зокрема проф. Д. Куртзберг (виконала першу в світі некровноспоріднену трансплантацію пуповинної крові), проф. Х. Броксмеєр (описав біологічні властивості пуповинної крові і запропонував її використання в якості альтернативи кісткового мозку), президент Європейської асоціації з трансплантації кісткового мозку проф. А. Мадригал (зробив значний внесок у вивчення імунологічних властивостей пуповинної крові, зокрема виділення Т-лімфоцитів пуповинної крові для лікування злоякісних та інфекційних захворювань), так і практикуючі лікарі, директори та співробітники банків пуповинної крові з усього світу.

Окрема сесія була присвячена банкуванню пуповинної крові, яке давно стало важливою складовою системи охорони здоров’я розвинених країн світу.

В конгресі також брали активну участь представники таких важливих профільних міжнародних асоціацій як EUROCORD, Європейська асоціація гематології, Европейська асоціація з трансплантації кісткового мозку.

Асоціація кріобанків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини (Україна) була тепло прийнята в Монако зарубіжними колегами. На конгресі був особисто присутній президент Європейської асоціації з трансплантації кісткового мозку Алехандро Мадригал, з яким представникам Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини не просто вдалося поспілкуватися, але й професор також люб’язно дав інтерв’ю для українського журналу «Клітинна і органа трансплантологія», що видається при підтримці Інституту клітинної терапії. Проф. Мадригал зокрема відзначив,  що він знає й високо цінує досягнення українських фахівців у галузі дослідження стовубрових клітин і підтримує їх прагнення до досконалості та міжнародної інтеграції. Досвідом організації публічного банку пуповинної крові з українськими коллегами для журналу «Клітинна і органна трансплантологія» також люб’язно поділилася д-р Сюзана Гомез, старший науковий співробітник і директор банку пуповинної крові, створенного при першому й найбільшому в світі реєстрі гемопоетичних стовбурових клітин ім. Антоні Нолана (Лондон, Великобританія).

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.