Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова став академічним членом Асоціації

inst.Filatova ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМНУ», створений у 1936 році, являє собою провідну установу України, яка здійснює науково-дослідну, клінічну, організаційно-методичну та освітню діяльність з проблем офтальмології.

За 80-річну історію в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова зроблено чимало відкриттів, які визначили вектор розвитку світової офтальмології. Це, зокрема, метод пересадки рогівки, розроблений академіком В.П. Філатовим, а також саме в Інституті в 1963 р. вперше у світі було використано лазер у лікуванні офтальмопатології.

Сьогодні Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМНУ є національним центром наукових досліджень у найбільш актуальних напрямках даної галузі медицини.

Постійний науковий розвиток і досягнення співробітників Інституту визнані як вітчизняними, так і зарубіжними фахівцями і роблять Інститут ім. В.П. Філатова лідером не тільки в українській, а й у світовій офтальмології.

Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова одним з перших в Україні почав застосовувати методи клітинної та тканинної трансплантації, і вченими Інституту досягнуто значних успіхів і в цьому новітному напрямку медицини. Так, Інститутом ім. В.П. Філатова у співпраці з Інститутом клітинної терапії розроблено новий метод лікування кератитів із застосуванням кріоконсервованої амніотичної мембрани плаценти. І у 2017 р. Координаційний центр трансплантації органів, тканин та клітин МОЗ України на підставі позитивних результатів розгляду пакету документів до клінічного дослідження «Ефективність застосування кріоконсервованої амніотичної мембрани людини при кератитах інфекційної та нейротрофічної етіології (код ОБОХ-ІІ)», результатів первинної експертизи та позитивної спеціалізованої експертизи матеріалів клінічного випробування (протокол №1 від 24 січня 2017 р.) надав дозвіл ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» та Інституту клітинної терапії на початок клінічних випробувань нового методу лікування кератитів.

Нещодавно Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМНУ став академічним членом Асоціації кріобанків.

Багаторічний досвід успішної наукової та клінічної роботи Інституту ім. В.П. Філатова у галузі тканинної трансплантології та потенціал ліцензованих кріобанків, що входять до складу Асоціації, сприятиме реалізації нових проектів, спрямованих на покращення результатів лікування офтальмопатології в Україні.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.