Вчені вперше створили тканини легенів зі стовбурових клітин

columbia

Вчені вперше створили клітини легенів і дихальних шляхів з ембріональних та індукованих стовбурових клітин.

Це відкриття в майбутньому допоможе створити штучні легені для тестування нових ліків і навіть використовувати отримані легеневі тканини для трансплантації, сподіваються вчені, про дослідження яких повідомляє медичний центр Колумбійського університету (США).

“Раніше дослідники досягли відносного успіху у створенні клітин серця, кишечника, печінки зі стовбурових клітин, відкривши багато можливостей для регенеративної медицини – відновлення ураженої хворобою або пошкодженої тканини. Тепер ми нарешті можемо створювати клітини легень і дихальних шляхів – це важливо, тому що прогнози для пересадки легенів поки що несприятливі”, – говорить автор дослідження, співробітник центру Ханс Сноек (Hans Snoeck).

Ембріональні стовбурові клітини отримують з внутрішньої клітинної маси зародка на ранній стадії його розвитку, а індуковані плюрипотентні стовбурові клітини створюють зі шкірних клітин людини. Вони широко використовуються в регенеративній медицині, і в 2011 році Сноеку і його колегам вдалося з їх допомогою створити тканину кишечника.

У новому дослідженні вони довели, що таким же чином можна створити принаймні шість типів клітин легень і дихальних шляхів, зокрема, ті з них, які беруть участь у відновленні тканин легень після поранення або травми.

У майбутньому автори статті сподіваються використовувати цю технологію для того, щоб створити нові легені з власних клітин пацієнта, якому потрібна пересадка: легені донора “очищаються” від його клітин, а потім на нього “висіваються” легеневі клітини пацієнта. Таким чином, вважають учені, можна буде уникнути відторгнення пересадженого органа – імунної відповіді організму на чужорідну тканину.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.