Липень – місяць обізнаності про пуповинну кров

У 1982 р. американський учений Х. Броксмеєр зробив революційне повідомлення, що пуповинна кров є джерелом гемопоетичних стовбурових клітин і може розглядатися як альтернативний кістковому мозку трансплантат для лікування злоякісних та генетично обумовлених захворювань кровотворення. У 1988 р. в Парижі проф. Еліан Глюкман виконала першу у світі трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин пуповинної крові сиблінга для лікування анемії Фанконі у дитини. Успіх цієї операції привернув до пуповинної крові значну увагу медичної громадськості, призвів до виникнення банків пуповинної крові та відіграв важливу роль у становленні біотехнологічної індустрії в цілому.

На сьогодні стовбурові клітини пуповинної крові застосовуються у лікуванні близько 100 захворювань, і офіційно визнані альтернативою кістковому мозку Європейською групою з трансплантації крові та кісткового мозку (European Group for Blood and Marrow Transplantation (EBMT).

З метою підвищення обізнаності майбутніх батьків та медичного персоналу про цінність пуповинної крові, можливості її зберігання та клінічного застосування місяць липень у США упродовж багатьох років офіційно вважають місяцем поінформованості про пуповинну кров. На сьогодні цю ініціативу підхопили й інші країни, тож протягом липня  у світі активно проводяться численні освітні заходи, лекції, консультації за участі громадських та медичних організацій, на яких розповідають про останні наукові відкриття в галузі клітинної терапії, діяльність банків пуповинної крові, державні програми біобанкінгу. Одним із активних промоторів зберігання та клінічного застосування пуповинної крові є Метью Ферроу, перший у світі пацієнт, якому 32 роки тому застосували цей унікальний біоматеріал. Завдяки пуповинній крові чоловік веде повноцінне життя.

В Україні Асоціація кріобанків пуповинної крові, інших клітин та тканин людини підтримує місяць обізнаності про пуповинну кров та запрошує майбутніх батьків дізнатися більше про цінність стовбурових клітин пуповинної крові, пупкового канатика та плаценти і можливості довготривалого зберігання біоматеріалу в ліцензованих біобанках.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.