Мезенхімальні стовбурові клітини вивчаються для лікування хвороби Альцгеймера

altsgeimerУ травні 2017 р. компанія “Longeveron” в США, що спеціалізується на препаратах для регенеративної медицини, оголосила про початок 1 фази клінічного дослідження із вивчення безпечності, переносимості та ефективності мезенхімальних стовбурових клітин у лікуванні хвороби Альцгеймера.

Дослідження схвалено Комітетом з моніторингу даних (Data Monitoring Committee (DMC) в США, що оцінило його на предмет безпечності, проаналізувавши результати лікування 5 пацієнтів з хворобою Альцгеймера. Комітет з моніторингу даних в США – це незалежна група експертів, які регулярно аналізують дані поточних клінічних досліджень і звітують спонсору дослідження відносно безпечності проекту, а також його валідності та наукової цінності.

Д-р Баррі Баумель, головний дослідник і директор групи трайлів, присвячених розладам пам’яті відділення неврології Міллерської школи медицини університету Маямі зробив наступне заключення: «Лікування перших 5 пацієнтів, що взяли участь у нашій програмі, показало, що застосування мезенхімальних стовбурових клітин у лікуванні хвороби Альцгеймера є безпечним. Зараз ми збираємося продовжити набір пацієнтів, щоб з’ясувати, чи клітинна терапія є ефективною при цьому захворюванні, а саме, чи зупиняє його прогресування.»

Даний трайл є першим клінічним дослідженням в США з лікування хвороби Альцгеймера екзогенно введеними мезенхімальними стовбуровими клітинами, виділеними з кісткового мозку дорослих донорів. Аналогічні стовбурові клітини можна виділити також із пуповинної крові, зібраної при народженні дитини.

За матеріалами: https://www.bioinformant.com/longeveron-begins-phase-1-alzheimers-disease-trial/

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.