Звіт про діяльність Асоціації кріобанків у 2017 р.

home_banner_4_en2Створена у 2013 р. Асоціація кріобанків стовбурових клітин пуповинної крові, інших клітин та тканин людини залишається єдиним подібним професійним об’єднанням в Україні, що сприяє розвитку біобанкінгу в рамках правового поля, відстоює права споживачів послуг галузі та гравців вітчизняного біотехнологічного ринку.

За ініціативи Асоціації кріобанків у 2017 р. проведено декілька круглих столів для обговорення актуальних проблем та перспектив кріоконсервування біоматеріалу в Україні та гармонізації правового регулювання галузі. Нашими експертами протягом року безоплатно надавалися фахові консультації на запити фізичних осіб щодо можливостей зберігання стовбурових клітин пуповинної крові, плаценти, репродуктивних клітин та тканин людини в Україні, а також клітинної терапії.

На сьогоднішній день академічними членами Асоціації кріобанків є Інститут генетичної та регенеративної медицини АМН України, Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, Національний Інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова АМН України, Інститут патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка АМН України.

У 2017 р. академічним членом Асоціації кріобанків став Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України – всесвітньо відома наукова та лікувальна установа в галузі офтальмології.

За інформаційної підтримки та участі Асоціації кріобанків у 2017 р. відбулася низка важливих міжнародних наукових конференцій – це 7-а міжнародна Вайглівська конференція (26-29 вересня 2017 р., Львів), міжнародна наукова конференція з інтегративної біології та медицини (2-7 жовтня 2017 р., Київ), міжнародна наукова конференція «Інноваційні напрямки в генетичній та регенеративній медицині (9-10 листопада 2017 р., Київ).

За підтримки Асоціації кріобанків уже 5-ий рік в Україні видавався унікальний за своєю спеціалізацією науково-практичний журнал «Клітинна і органна трансплантологія», заснований Інститутом клітинної терапії – співзасновником і дійсним членом Асоціації кріобанків. Журнал входить до основних міжнародних наукометричних баз і до переліку наукових видань, затверджених ДАК України.

Науково-виробничим підприємствам і науково-дослідним інститутам, які є членами Асоціації кріобанків, у 2017 р. вдалося досягти значних успіхів у лікуванні серцево-судинних захворювань із застосуванням клітинних технологій, розроблених в Україні. Так, в листопаді 2017 р. співробітники Iнституту кардіохірургії ім. М.М. Амосова АМН України провели унікальну операцію – пацієнту з важким ступенем серцевої недостатності вперше у світі під час аорто-коронарного шунтування внутрішньосерцево ввели стовбурові клітини плаценти, кріоконсервовані кріобанком Інституту клітинної терапії за авторською методикою. Успіх операції перевершив всі найоптимістичніші очікування як лікарів, так і самого пацієнта.

А вченим Національного інституту трансплантології ім. О.О. Шалімова АМН України у співпраці з Інститутом клітинної терапії (обидва медичні центри – члени Асоціації кріобанків) вдалося за допомогою терапії стовбуровими клітинами пуповинної крові реабілітувати 28-річного юнака, бійця АТО, з кардіоміопатією. Пацієнта готували до траснсплантаціі серця, але клітинна терапія відновила хворе серце до такого рівня, що трансплантація серця йому більше не показана.

На 2018 р. Асоціацією кріобанків вже запланована участь у 11-ій щорічній конференції зі стовбурових клітин і регенеративної медицини в Дубаї, ОАЕ; подальша підтримка безпечних інноваційних проектів членів Асоціації з лікування соціально важливих захворювань із застосуванням стовбурових клітин; участь в оптимізації правового регулювання банкінгу та застосування клітин і тканин людини в Україні; захист прав споживачів послуг біотехнологічної галузі; сприяння розвитку перевірених і ліцензованих біотехнологій в Україні за принципом добросовісної конкуренції.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.