Робота українських учених по гемопоетичних стовбурових клітинах опублікована в престижному міжнародному журналі

HindawiВ 2015 р. робота колективу вчених з Інституту клітинної терапії під назвою “Comparative Analysis of the Hematopoietic Progenitor Cells from Placenta, Cord Blood, and Fetal Liver, Based on Their Immunophenotype” авторів Maria D. Kuchma, Vitaliy M. Kyryk, Hanna M. Svitina, Yulia M. Shablii, Lubov L. Lukash, Galina S. Lobyntseva, and Volodymyr A. Shablii опублікована в престижному міжнародному журналі BioMed Research International.

Журнал BioMed Research International заснований в 2001 р. і індексується в найбільш значущих наукометричних базах, зокрема Scopus і Pubmed. Імпакт-фактор журналу на сьогоднішній день складає 1,5. Всі статті, подані до редакції журналу BioMed Research International, ретельно рецензуються незалежними експертами, і в друк приймається не більше 40% поданих робіт. Тому, публікація статті в даному журналі для будь-якого вченого є підтвердженням наукової значимості і високої якості проведених досліджень.

Але це далеко не перше міжнародне визнання українських вчених у галузі досліджень стовбурових клітин. На весь світ давно відомі досягнення НДІ кріобіології і кріомедицини НАН України (Харків), НДІ невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України (м.Донецьк), Інституту клітинної терапії (м.Київ). Саме в Україні в 1984 р. створено перший в Європі банк пуповинної крові. А перша трансфузія пуповинної крові в Україні виконана в 1933 р. М.С. Малиновським. У 2014 р. на конференції Міжнародного співтовариства стовбурових клітин плаценти (IPLASS) в Гранаді (Іспанія) заступник директора кріобанку Інституту клітинної терапії к.б.н. Шаблій В.А. удостоєний нагороди за кращу доповідь по біологічних властивостях стовбурових клітин плаценти.

У статті «Порівняльний аналіз гемопоетичних стовбурових клітин-попередників з плаценти, пуповинної крові і фетальної печінки на основі їх імунофенотипу» колектив учених з Інституту клітинної терапії представили характеристику гемопоетичних стовбурових клітин людини з CD34+ CD45lowSSClow фенотипом, виділених з плацент від доношених вагітностей, пуповинної крові і фетальної печінки. Результати даних досліджень є передумовою для практичного впровадження технологій банкування та клінічного застосування стовбурових клітин плаценти в Україні.

Полная версия статьи

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.