Українські біологи знову лідирують у галузі дослідження плаценти

Досягнення у галузі дослідження плаценти та запатентовані методики виготовлення плацентарних препаратів є предметом особливої гордості української науки. Високотехнологічна послуга кріозберігання плаценти з можливістю виготовлення з неї унікальних екстрактивних препаратів і виділення стовбурових клітин в Україні доступна ось уже 15 років на базі Інституту клітинної терапії, тоді як навіть у розвинених країнах світу лише поодинокі біобанки беруться за кріоконсервування плаценти.

Роботи українських учених-плацентологів неодноразово відзначалися Міжнародною Федерацією асоціацій з дослідження плаценти (США, 2016 р., Y.W. Loke new investigator award та Великобританія, 2017 р., Elsevier award) та Міжнародним товариством з дослідження стовбурових клітин плаценти (Іспанія, 2014 р.). Володарі нагород – співробітники кріобанку Інституту клітинної терапії.

У 2018 р. результатом співпраці Інституту клітинної терапії, Національного університету імені Т.Г. Шевченка, Інституту молекулярної біології та генетики НАН України та Інституту генетичної та регенеративної медицини НАМН України стала чергова наукова стаття за результатами дослідження застосування стовбурових клітин плаценти у лікуванні раку товстої кишки, опублікована у міжнародному рецензованому журналі Oncology Letters (імпакт-фактор – 1,6). Попередні праці цього колективу авторів опубліковані у таких визнаних міжнародних наукових журналах як Placenta (2017 р., імпакт-фактор – 2,8), Experimental and Therapeutic Medicine (2016, 2017 р., імпакт-фактор – 1,56).

Варто зазначити, що далеко не кожен науковий колектив як в Україні, так і в розвинених країнах світу може похвалитися публікаціями у таких престижних наукових журналах, беручи до уваги прецизійність і тривалість рецензування надісланих робіт незалежними експертами.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.