Український кріобіолог пройшов стажування в університеті Анже (Франція)

250px-Logo_AngersВ останні роки в зв’язку з високою автоматизацією процесів обробки та кріозберігання біологічного матеріалу, комп’ютерним моніторингом діяльності біобанків, широким впровадженням різного виду електронних баз даних у роботу біотехнологічних підприємств, значна увага відводиться належній підготовці персоналу також у галузі біоінформатики. Методи комп’ютерного моделювання біологічних систем та біостатистики також широко використовуються у біомедичних дослідженнях.

З 27 червня по 8 липня 2016 року в університеті Анже (Франція) проходила літня школа з біоінформатики, в якій брав участь заступник директора Кріобанку Інституту клітинної терапії, к.б.н. Володимир Шаблій.

Тематика даного навчального курсу включала комп’ютеризовані технології аналізу результатів досліджень, включаючи дослідження генома, методи оптимізації в системній біології, статистику, мета-геноміку, протеоміку, біополімери, біоінформатику і бізнес, створення і роботу з інформаційними базами онтологічних і біологічних систем.

У 2016 році на літній школі з біоінформатики в Анже взяло участь 26 молодих дослідників з різних країн світу, серед яких 21 фахівець з Європи, 2 – з Африки, 1 – з Америки, 2 – з Азії.

anger_summerschool_group_photoОтримання українським кріобіологом нових знань у галузі біоінформатики, як і вдосконалення навичок роботи з комп’ютеризованими системами, дозволить команді вітчизняних вчених проводити наукові дослідження у галузі кріобіології на ще більш високому рівні, як і забезпечить ще більш якісний і надійний моніторинг автоматизованих процесів обробки і кріозберігання біологічного матеріалу на базі Інституту клітинної терапії.

Інститут клітинної терапії є співзасновником і дійсним членом Асоціації кріобанків і єдиним банком пуповинної крові в Україні, що акредитований згідно ISO 9001:2008.

Намагаючись йти в ногу з вимогами сучасності, Інститут клітинної терапії, величезну увагу приділяє постійному підвищенню кваліфікації своїх співробітників, переважно на базі провідних зарубіжних академічних і науково-дослідних установ, а також біобанків, що володіють міжнародними акредитаціями.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.