За підтримки Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Клітинні технології в акушерстві, гінекології, неонатології та дитячій неврології»

DSC_0061

7 листопада 2013 Інститут клітинної терапії та Координаційний центр трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ України за підтримки Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини провели науково- практичну конференцію з міжнародною участю «Клітинні технології в акушерстві , гінекології , неонатології та дитячій неврології».

Дана конференція включена до «Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводяться в 2013 р. Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України, Українського центру наукової медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи, Науково-координаційного управління НАМН» під № 173.

Тематика конференції була присвячена інноваційним підходам до лікування таких соціально значущих захворювань як безпліддя, гіпоксично-ішемічна енцефалопатія, дитячий церебральний параліч, а також нещодавно відкритим популяціям стовбурових клітин, виділених із плаценти, ендометрію, амніотичної рідини та інших джерел та актуальних питанням їх культивування та клінічного застосування.

Даний захід викликав великий інтерес як зі сторони практичних лікарів різного профілю і біологів, так і провідних вітчизняних і зарубіжних учених. На відкритті конференції учасників привітав директор Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин Міністерства охорони здоров’я України д.мед.н. Р. В. Салютин, голова Держслужби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням Т. Александріна, головний акушер-гінеколог Міністерства охорони здоров’я України, завідувач кафедри акушерства, гінекології й репродуктології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, директор Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини, проф. В.В. Камінський, а також директор Інституту клітинної терапії д.мед.н. Гладких Ю.В. На конференції завідувач відділення відновної нейрохірургії ДУ «Інститут нейрохірургії А.П. Ромоданова НАМНУ, академік Цимбалюк В.І. представив перший номер журналу «Клітинна й органна трансплантологія», який заснований і видається Інститутом клітинної терапії за підтримки Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини.

Серед провідних зарубіжних фахівців на конференції виступали з доповідями такі всесвітньо відомі вчені як професор Джеймс Едвін Керролл (James Edwin Carroll) , керівник відділу дитячої неврології Georgia Regents University, м. Огаста (Augusta), США, доктор Лі Джіун, доцент відділу неонатології Національного університету охорони здоров’я, Сінгапур і професор МінЮнг Кім (MinYoung Kim), директор департаменту реабілітаційної медицини CHA Bundang Medical Center, CHA University , м. Соннам (Seongnam-si), Південна Корея. Це провідні фахівці в галузі клінічного застосування стовбурових клітин різного походження, в тому числі пуповинної крові, в лікуванні гіпоксично-ішемічних пошкоджень головного мозку у новонароджених і дитячого церебрального паралічу.

Доктор Даріуш Боручковскі з Польського банку стовбурових клітин (PBKM) представив доповідь по досвіду трансплантації гемопоетичних і мезенхімальних стовбурових клітин пуповинної крові групи Famicord, що об’єднує провідні банки стовбурових клітин в країнах Європи, зокрема PBKM (Польшa, Німеччина, Об’єднане Королівство Великої Британії та Північної Ірландії), Biogenis SC (Румунія, Молдавія, Болгарія, Чорногорія), Climes Sunu Banka SIA (Латвія, Естонія, Литва), Famicord Italia (Італія, Сан Марино, Швейцарія), Krio Institute ZRt. (Угорщина, Боснія, Сербія, Хорватія, Македонія, Австрія), Sevibe Cells SL (Іспанія, Португалія, Андорра, Франція).

Проведена конференція зіграла роль робочого майданчика для професійного спілкування та обміну досвідом у галузі біотехнологій та клітинної терапії і сприятиме науковому розвитку та міжнародному співробітництву організацій-членів Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.