Асоціація кріобанків підтримує місяць обізнаності про пуповинну кров в Україні

З моменту першого застосування пуповинної крові у 1988 р. у світі
виконано вже понад 40 000 трансплантацій стовбурових клітин,
виділених з цього біоматеріалу. Перелік тяжких захворювань, які
можна вилікувати або значно покращити стан пацієнта за
допомогою стовбурових клітин пуповинної крові постійно
розширюється і на сьогодні налічує понад 100 нозологічних
одиниць. Переважно це злоякісні захворювання крові, природжені
анемії та хвороби метаболізму, первинні імунодефіцити і вже дедалі
частіше дитячий церебральний параліч, аутизм, цукровий діабет та
інші.

Перший банк пуповинної крові було створено в США в 1992 р., і на сьогодні цих медичних закладів в світі функціонує близько 500, частина – за рахунок державного фінансування. Проте, більша частина пуповинної крові і надалі утилізовується після пологів, тобто безцінний біологічний матеріал, який міг би врятувати чиєсь життя, просто знищується, часто через банальне незнання зі сторони батьків і медичних працівників.

Крім численних освітніх заходів, які проводяться у всьому світі з метою підвищення обізнаності населення про пуповинну кров, в США, а це країна, яка лідирує в галузі біотехнологій, місяць липень затверджено як національний місяць обізнаності про пуповинну кров. Упродовж усього липня в США та вже й інших країнах фахівцями галузі читаються лекції для майбутніх батьків про значення пуповинної крові, проводяться семінари для лікарів та медичного персоналу пологових будинків,
розповсюджуються листівки, надаються безкоштовні консультації.

Асоціація кріобанків пуповинної крові, інших тканин та клітин людини вже 5-ий рік поспіль підтримує проведення місяця обізнаності про пуповинну кров в Україні. Медичні експерти Асоціації кріобанків та біобанків-членів Асоціації, зокрема Інституту клітинної терапії, щороку протягом липня беруть активну участь у освітніх заходах, спрямованих на поширення знань про біологічну цінність пуповинної крові, можливості її зберігання та клінічного застосування в Україні.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.