Як стовбурові клітини боряться з коронавірусом

У статті, опублікованій в науковому журналі “Aging and Disease” (2020) стверджується, що мезенхімальні стовбурові клітини є безпечним і ефективним підходом до лікування COVID-19 . Лише в офіційному міжнародному реєстрі клінічних досліджень вже зареєстровано 10 проектів, в рамках яких пацієнтам з коронавірусною пневмонією вводять мезенхімальні стовбурові клітини .
Після першого успішного випадку подолання COVID-19 у 65-річної жінки, що знаходилася в реанімації і на 3-ій день після ведення мезенхімальних стовбурових клітин пупкового канатика встала на ноги,  вчені застосували ці клітини ще 7 пацієнтам.

 

На сьогодні є офіційні дані про одужання щонайменше 7 пацієнтів з COVID-19 завдяки лікуванню мезенхімальними стовбуровими  клітинами. У всіх пацієнтів була гарячка, задишка, знижене насичення крові киснем, запалення легень (пневмонія).

 

  • Пацієнти отримали мезенхімальні ствобурові клітини в дозі 1 млн на кг маси тіла.

 

  • Майже всі прояви захворювання почали зменшуватися через 2-4 дні.

 

  • Побічних дій клітинної терапії не спостерігалося.

 

  • Комп’ютерна томографія грудної клітки показала значне зменшення ступеня запалення легень.

 

  • Через 1-2 тижні у всіх пацієнтів тест на COVID-19 був негативним.

 

Як COVID-19 впливає на імунну систему?

 

COVID-19 викликає в організмі “цитокінову бурю”, тобто імунні клітини, активовані вірусом, виділяють надмірну кількість клітинних гормонів (цитокінів), які мають пошкоджуючу дію на власні тканини, сприяють набряку, фіброзу (росту сполучної тканини) та функціональній недостатності органу.

 

Як мезенхімальні стовбурові клітини допомагають при COVID-19?

 

Мезенхімальні стовбурові клітини є потужним імуномодулятором та протизапальним засобом, вони нормалізують функцію імунної системи, порушену COVID-19. Протизапальна дія мезенхімальних стовбурових клітин відома давно, саме тому їх понад 10 років успішно застосовують у лікуванні аутоімунних хвороб (ревматоїдний артрит, виразковий коліт, розсіяний склероз) та при відторгненні пересаджених органів.

 

Мезенхімальні стовбурові клітини при COVID-19

 

  • Збільшують кількість лімфоцитів та регуляторних дендритних клітин, тобто підвищують власний противірусний захист.

 

  • Знижують рівень С-реактивного білка, що є основним маркером запалення.

 

  • Знижують рівень такого потужного прозапального білка як TNF-a.

 

  • Підвищують рівень протизапального білка IL-10.

 

Згідно даних Кіотської Енциклопедії генів та геному, мезенхімальні стовбурові клітини безпосередньо беруть у часть у противірусному захисті.

 

Позитивна дія мезенхімальних стовбурових клітин відзначається навіть у похилому віці.

 

За матеріалами: https://documentcloud.adobe.com/link/track?uri=urn%3Aaaid%3Ascds%3AUS%3A92914ceb-75b4-41e4-a7d8-21f2fcf29cc8, https://clinicaltrials.gov/ct2/results?cond=covid+19&term=stem+cells&cntry=&state=&city=&dist=, https://documentcloud.adobe.com/link/track?uri=urn%3Aaaid%3Ascds%3AUS%3Ae290bfcb-44d0-4e6c-8f3b-99e9fb195bee&fbclid=IwAR1dYwEIAqjffKBM31DXnrdUt2NF9iHVaFwjp4aHj1ZXPd2YxOrrS79eDMg

 

Інститут клітинної терапії розробив програму підвищення противірусного захисту організму з використанням  мезенхімальних стовбурових клітин пупкового канатика та екстракту плаценти. Єдиний в Україні ISO-акредитований Кріобанк, що з 2003 р. успішно функціонує при Інституті клітинної терапії, понад 10 років успішно надає препарати стовбурових клітин державним медичним закладам України. Фахівці Інституту клітинної терапії мають багаторічний досвід роботи з мезенхімальними стовбуровими клітинами, їх культивування та кріоконсервування.

 

 

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.