Україна бере участь у Консорціумі Регіональної кооперації заради здо-ров’я, науки і технологій

10-13 жовтня 2019 р. в м. Вроцлав (Польща) проходила 10-а щорічна міжнародна наукова зустріч Консорціуму Регіональної кооперації заради здоров’я, науки і технологій.

Локальним організатором конференції була кафедра експериментальної фізики факультету фундаментальних проблем технологій Вроцлавського університету науки й технологій.

Консорціум Регіональної кооперації заради здоров’я, науки і технологій створено 15 років тому при медичному центрі Cedars-Sinai у Лос-Анджелесі (США). Цей науковий консорціум включає 18 університетів та інших академічних осередків з метою проведення спільних досліджень. На сьогодні міжнародний Консорціум Регіональної кооперації заради здоров’я, науки і технологій об’єднує науковців з України, Польщі, Словаччини, Чехії, Угорщини, Хорватії, Румунії.

Вже не перший рік українська делегація на міжнародних наукових конференціях Консорціуму  – одна з найчисленніших, при тому що відбір учасників відбувається на конкурсній основі і базується на науковому рівні  поданих робіт. Участь науковців, що успішно пройшли конкурсний відбір, у  конференції підтримується travel-грантами.

Одними з актуальних напрямків роботи Консорціуму Регіональної кооперації заради здоров’я, науки і технологій є питання молекулярної та клітинної біології, біохімії, біотехнологій, актуальні питання акушерства та гінекології, а також проблеми ефективного лікування таких соціально важливих хвороб як ожиріння та рак та аспекти правового регулювання проведення клінічних досліджень в країнах ЄС, в тому числі із застосуванням препаратів стовбурових клітин.

Міжнародна інтеграція вітчизняних науковців, зокрема представників Асоціації кріобанків, що беруть участь у реалізації наукових проектів Інституту клітинної терапії, дозволяє постійно вдосконалювати вітчизняні методики кріоконсервування перинатальних тканин (пуповинна кров, плацента, пуповина) та гармонізувати законодавство в галузі біобанкінгу відповідно до стандартів Єврoпейського Союзу.

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.