Українські вчені розробили новий метод для лікування зору

газета_юаМедицина – одна з небагатьох сфер української науки, яка розвивається в ногу зі світовими тенденціями. Досягнення українських вчених-медиків визнані провідними країнами світу, наші фахівці регулярно представляють результати своїх досліджень і новітні досягнення на найбільш престижних світових конгресах і конференціях.

В Україні незабаром почнуть успішно лікувати кератит – запальне захворювання рогівки ока. Воно проявляється не тільки болями і почервонінням ока, але і супроводжується серйозними ускладненнями, які можуть призводити до погіршення зору, виразки очей, розвитку більма.

Українські вчені розробили прогресивний навіть для світової офтальмології метод лікування кератитів – з використанням кріоконсервованої амніотичної мембрани плаценти. На початку 2017 року МОЗ України дав дозвіл Інституту клітинної терапії та Інституту очних хвороб і тканинної терапії імені Філатова на спільне проведення клінічних випробувань. Українське відкриття має всі шанси стати частиною рутинної офтальмологічної практики в усьому світі.

Безпосередньо препарати для випробувань будуть виготовлятися біотехнологічною лабораторією недержавного Інституту клітинної терапії. Його фахівці досягли високих результатів в новітніх методах терапії, пов’язаних з кріоконсервуванням – створенні та використанні препаратів пуповинної крові і плаценти. І навіть діляться досвідом із зарубіжними колегами.

В галузі кріоконсервування українські вчені мають величезний досвід. У 1984 році вперше в Європі саме в Україні були заморожені клітини пуповинної крові. Нагадаємо, що повноцінний банк пуповинної крові з’явився лише в 1992 році – його відкрили в США. Тож не дивно, що наші співвітчизники і зараз роблять значні успіхи. Зокрема, міжнародне визнання отримали перший в Україні банк пуповинної крові і біотехнологічна лабораторія, які належать згаданому Інституту клітинної терапії.

Для Інституту очних хвороб і тканинної терапії імені Філатова Національної академії медичних наук України застосування методів клітинної терапії і тканинної трансплантації не є новим досвідом – тут вже досягли успіхів в цьому напрямку сучасної медицини. А за 80-річну історію інституту тут неодноразово робили відкриття, які визначили розвиток офтальмології в світовому масштабі. Наприклад, розробили метод пересадки рогівки, а в 1963 році вперше в світовій практиці використали лазер для лікування офтальмологічної патології.

Нещодавно Інститут імені Філатова став академічним членом Асоціації кріобанків, дійсним членом якої є і його партнер у новітніх методах лікування – Інститут клітинної терапії.

https://gazeta.ua/articles/health/_ukrayinski-vcheni-rozrobili-novij-metod-dlya-likuvannya-zoru/760208

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.