Україна – єдина, де офіційно лікують стовбуровими клітинами

moz_ukr

 Україна перша з країн СНД отримала державну реєстрацію лікування стовбуровими клітинами за трьома напрямками: хронічна ішемія кінцівок, панкреонекроз, травми та опіки. Про це йшлося під час прес-конференції 26 лютого, присвяченій досягненням у сфері застосування стовбурових клітин в лікуванні важких захворювань за останні 5 років.

Це означає, що Україна йде нарівні з провідними країнами, де клітинна терапія – найперспективніший та інноваційний напрямок в медицині. Так вперше в Україні стовбурові клітини застосували для культивування тканин саме з метою лікування складних опікових ран. З 2003 року більше 500 пацієнтів, з великими опіками тіла (до 98%) було врятовано за допомогою терапії стовбуровими клітинами. Також успішно проводиться лікування пошкоджених зв’язок і хрящів.

Ще один офіційно дозволений напрямок лікування стовбуровими клітинами – хронічна ішемія нижніх кінцівок, що вважалася захворюванням людей похилого віку. Зараз, на жаль, фахівці відзначають, що вік пацієнтів, які страждають від цієї хвороби, “молодшає” (25-35 років). Завдяки терапії із застосуванням препаратів із стовбурових клітин пуповинної крові та клітин, що отримані з жирової клітковини, вже вдалося повернути здатність ходити та врятувати кінцівку від ампутації майже 100 пацієнтам.

Директор Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ України Руслан Салютін зазначив: “Робота над всіма клінічними дослідженнями проводилася в провідних дослідницьких центрах країни: Інституті невідкладної і відновної хірургії ім. В.К.Гусака, Національному інституті хірургії та трансплантології АМН України ім. А.А.Шалімова, Національної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, Інституті клітинної терапії, який не тільки був замовником випробувань, ай надавав препарати стовбурових клітин пуповинної крові”.

Учасники прес-конференції підкреслили, що всі лабораторні та клінічні дослідження були проведені на основі європейських протоколів та нормативної бази, що затверджена МОЗ України. На даний момент дослідження за іншими захворюваннями тривають і незабаром будуть представлені нові результати.

Учасники прес-конференції зазначили, що такий поступовий і послідовний процес розвитку клітинних технологій в Україні – і є найбільш правильним. І закликали українців звертатися по допомогу тільки в спеціалізовані установи, які мають офіційний дозвіл на подібну діяльність, займаються дослідницькою роботою і володіють необхідною матеріальною базою для проведення всього циклу будь клітинної терапії.

27.02.2013

Прес-служба МОЗ України

http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20130227_1.html

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.