ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка АМН України» прийнятий в академічні члени Асоціації кріобанків
ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка АМН України» (м.Харків) – провідна науково-дослідна та лікувально-діагностична медична установа у галузі артрології, ортопедії та травматології прийнятий в академічні члени Асоціації кріобанків.
Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка АМН України заснований у 1907 році. Упродовж понад 100-річної історії, Інститутом пройдено шлях від маленької закритої вузькоспеціалізованої лікарні до одного з найзначніших в Україні медичних закладів, який є академічним науково-організаційним центром країни в галузі ортопедії та травматології.
В Інституті патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка АМН України розробляються та практично застосовуються найсучасніші технології лікування захворювань і пошкоджень хребта та суглобів. В чотирьох клініках інституту, розрахованих на 240 ліжок, проводиться консервативне та хірургічне лікування усього спектру захворювань та пошкоджень хребта і суглобів. Науковим досвідом інституту активно користуються вчені та практичні спеціалісти з усього світу. Чимало способів оперативних втручань носять імена співробітників інституту – Ситенка, Новаченка, Чакліна, Коржа, Хвисюка та ін. А ціла низка сучасних хірургічних втручань на хребті, суглобах та кінцівках виконуються в Україні виключно в Інституті патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка АМН України.
Директором Інституту патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка АМН України є доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, завідуючий кафедрою травматології, ортопедії та комбустіології Харківської медичної академії післядипломної освіти Корж Микола Олексійович.
В останні роки в усьому світі клітинні технології дедалі ширше застосовуються в лікуванні та реабілітації пацієнтів із патологією опорно-рухового апарату. Імуносупресивна терапія із подальшою трансплантацією гемопоетичних стовбурових клітин визнана ефективним методом лікування тяжких форм системних запальних захворювань сполучної тканини (ревматоїдний артрит, системна склеродермія та ін.). Мезенхімальні стовбурові клітини використовуються для регенерації пошкоджень хрящової та кісткової тканини, вирощування кістково-хрящових конструкцій, причому показано, що найвищим остеогенним та хондрогенним. потенціалом володіють стовбурові клітини, виділені з плаценти. В Україні Інститутом клітинної терапії, який є дійсним членом Асоціації кріобанків, розроблені й запатентовані методики виділення та кріозберігання мезенхімальних стовбурових клітин плаценти, як і напрацьований певний успішний досвід застосування клітинних технологій у лікуванні міжхребцевих гриж. Також на сьогоднішній день у світі клітинна терапія застосовується для реабілітації спортсменів високого рівня після травм.
Відтак співпраця між Інститутом патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка АМН України та медичними установами-членами Асоціації кріобанків створює нові можливості для розробки, вдосконалення, дослідження та впровадження в медичну практику нових ефективних методів лікування патології хребта та суглобів із застосуванням клітинних технологій.