Актуальні питання розвитку трансплантології обговорили учасники науково-практичної конференції «Трансплантація – сьогодення, минуле та майбутнє»

moz_ukrВ Інституті хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Трансплантація – сьогодення, минуле та майбутнє», приурочена до 20-річчя створення Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ України, і присвячена найактуальнішим проблемам розвитку трансплантології.

Організаторами заходу виступили Координаційний центр трансплантації органів, тканин і клітин Міністерства охорони здоров’я України, Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України, Інститут клітинної терапії та Асоціація банків пуповинної крові, інших клітин і тканин людини.

В роботі конференції взяли участь лікарі відділень трансплантації органів, тканин і клітин, відділень гемодіалізу, нефрологи, організатори системи охорони здоров’я, кріобіологи, фахівці в області клітинних технологій та інші спеціалісти, що проводять підготовку і реабілітацію пацієнтів після трансплантації, а також займаються експериментальною трансплантологією, біоімплантологією та штучними органами.

Заступник Міністра Наталя Лісневська привітала від імені МОЗ України учасників конференції, відзначивши, що майбутнє медицини – це розвиток нових технологій та підготовка нової генерації лікарів з абсолютно новою ідеологією. «Трансплантологія – це спеціальність, яка об’єднує усі високотехнологічні сфери медицини: високоточну діагностику, сучасну хірургію, мікро- та кріохірургію і фармакокінетику. Міністерство охорони здоров’я приділяє і буде приділяти велику увагу питанням розвитку української трансплантології, як в розрізі удосконалення нормативно-правової бази, так і в аспекті модернізації трансплантаційної служби України», – підкреслила Наталя Лісневська.

conference_2

Віце-президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк відзначив, що сучасна трансплантація розвивається в напрямку пересадок органних, тканинних та клітинних трансплантатів. Особливо в світі стрімко розвивається саме клітинна трансплантація і Україна входить до клубу країн світу де активно розробляються та впроваджуються в клінічну практику методи трансплантації стовбурових клітин.

conference_3

Директор ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім О.О. Шалімова» НАМН України, д.мед.н. професор Олександр Усенко в своєму вітальному слові відзначив внесок Інституту в розвиток вітчизняної трансплантології. Саме в стінах славетного Інституті Шалімова вперше в Україні виконані трансплантації сердця, печінки, підшлункової залози. Сьогодні Інститут є лідером в розвитку органної трансплантації та активно спільно з Інститутом клітинної терапії впроваджує методи клітинної терапії в комплексному лікуванні хронічної ішемії кінцівок, кардіоміопатії тощо.

conference_1

Президент Асоціації банків пуповинної крові, інших клітин і тканин людини Юрій Гладких відмітив, що майбутнє світової медицини в розвитку клітинних та біоінженерних технологій. Саме завдяки науковому пошуку та завзятості клініцистів та дослідників саме клітинні методи лікування застосовуються в комплексному лікуванні цукрового діабету, патології рухально-опорного апарату, закритті складних дефектів покрівних тканин, онкогематології. Причому в світі змінюються підходи до джерел походження стовбурових клітин, активно впроваджується в практику клітинні трансплантанти отримані з пуповинної крові. Прикладом цього може слугувати значне збільшення кількості трансплантацій стовбурових клітин пуповинної крові в онкогематологічній практиці, відсоток яких перевищує відсоток трансплантацій клітин, що отримані з кісткового мозку.

Довідково:

Трансплантація органів, тканин і клітин на сьогоднішній момент є одним з провідних напрямків медичної науки і практики. Темпи розвитку даного напрямку медицини настільки динамічні, що через 15-20 років 50-60% оперативних втручань супроводжуватимуться трансплантацією органів, тканин клітин або біоімплантатів. Уже зараз у світі виконується понад 50 тисяч органних трансплантацій на рік. У декілька разів більше виконується операцій з трансплантацій тканинних і клітинних трансплантатів, а також біоімплантатів виготовлених на основі донорського анатомічного матеріалу.

Прес-служба МОЗ України
http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20141112_f.html

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.