Асоціація кріобанків підтримує місяць обізнаності про пуповинну кров в Україні

baby_feetЗа підтримки волонтерських ініціатив, професійних співтовариств і асоціацій пацієнтів у світі проводиться ряд акцій і соціальних заходів, мета яких пропаганда здорового способу життя та підвищення обізнаності суспільства щодо низки важких захворювань, яким можна запобігти або підвищити ефективність їх лікування завдяки ранній діагностиці.

З цією метою у різних країнах світу затверджені спеціальні тематичні «дні» і «місяці», як наприклад День боротьби з раком або Місяць боротьби з хворобою Альцгеймера.

Враховуючи, що банкування стовбурових клітин стало невід’ємним сектором системи охорони здоров’я розвинених країн світу, в США місяць липень затверджений як місяць обізнаності про пуповинну кров, яка є багатим, найбільш доступним і етичним джерелом стовбурових клітин.

Тільки в США за останні 30 років близько 1 мільйона пацієнтів отримали лікування власними стовбуровими клітинами, а американські клініки щорічно витрачають близько 150 мільйонів доларів на виробництво клітинних препаратів.

Кількість банків стовбурових клітин у світі вже сягає близько 500, і тільки в публічних банках пуповинної крові на сьогоднішній день зберігається близько 800 тисяч протипованих зразків, готових до трансплантації. А всього в світі виконано вже понад 35 000 трансплантацій пуповинної крові.

В Україні перший кріобанк стовбурових клітин пуповинної крові створений в 2004 р. на базі Інституту клітинної терапії, і в даний час це єдиний в Україні біобанк, акредитований відповідно до міжнародного стандарту якості ISO 9001: 2008.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.