Асоціація кріобанків підтримує Всесвітній день здоров’я травного тракту в Україні

2015WDHD_GISlider

Всесвітній день здоров’я травного тракту заснований в 2005 р. Всесвітньою гастроентерологічною організацією. І щороку 29 травня у всьому світі лікарями та пацієнтами проводиться ряд заходів з метою підвищення обізнаності про захворювання органів травлення та пропаганди методів їх профілактики.

В останні десятиліття показано, що стовбурові клітини травного тракту відіграють важливу роль у процесах регенерації слизової оболонки шлунка, кишечника, печінки, а також їх злоякісної трансформації і метастазування. Відповідно вченими розробляються методи клітинної та генної терапії захворювань травного тракту.

Асоціація кріобанків підтримує Всесвітній день здоров’я травного тракту в Україні і звертає увагу медичної громадськості та пацієнтів на інноваційні методи лікування захворювань органів травлення, що базуються на використанні регенеративного потенціалу стовбурових клітин, а також поточні клінічні випробування в цій галузі.

На сьогоднішній день клітинна терапія розглядається як наступне покоління лікарських засобів в лікуванні хвороби Крона та неспецифічного виразкового коліту. А в клінічних дослідженнях, проведених Інститутом клітинної терапії, показано, що введення кордової крові підвищує ефективність лікування гострого панкреатиту. Так, у 2012 р. МОЗ України схвалило методи лікування гострого панкреатиту з використанням стовбурових клітин пуповинної крові і тканини пупкового канатика, розроблені Інститутом клітинної терапії. В даний момент Інститут клітинної терапії проводить клінічні випробування по вивченню методів клітинної терапії в лікуванні цирозів печінки та вірусних гепатитів.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.