Голосові зв’язки вперше вирощені в лабораторії

UWlogo_ctr_4cФункція голосових зв’язок – створювати звук. Вони повинні бути достатньо гнучкими, щоб вібрувати, але досить жорсткими, щоб витримувати змикання більше ста разів на секунду. Якщо інші наші органи піддати еквівалентній силі, вони розірвуться.

Вперше у світі дослідники з Університету Вісконсін-Медісон (США) виростили тканину голосових зв’язок в лабораторії, використовуючи в якості сировини клітини голосових зв’язок людини. Вчені сподіваються одного разу імплантувати ці біоінженерні голосові зв’язки пацієнтам, щоб відновити голос.

Лабораторно вирощені голосові зв’язки вже трансплантували мишам, що володіли імунною системою людини, і організм тварин їх не відторгнув. Тканинноінженерні голосові зв’язки в лабораторії також випробували на гортанях собак. Нова технологія ще далека від упровадження в клініку, але цю ідею не можна назвати нереалістичною, оскільки отримана тканина голосових зв’язок досить сильна й еластична, щоб відтворювати звук.

“Це подає надію”, – сказав д-р Рамон Франко, отоларинголог, медичний директор лабораторії голосу і мови з Бостона, який не був залучений в дослідження. “У мене є пацієнти, голос яких серйозно хрипкий. І не так багато способів їм допомогти.”

Інші біоінженерні органи глотки вже протестовані в клінічних випробуваннях. Це – трахеї, які являють собою трубки, що ведуть у легені, і гортань, яка утримує голосові зв’язки і бере участь у диханні. Сконструювати голосові зв’язки складніше, ніж трахею або гортань, тому що вони повинні вібрувати під тиском.

На сьогоднішній день лікування пошкоджених голосових зв’язок включає застосування ін’єкційних стероїдів або інших речовин, здатних пом’якшити рубцеву тканину. Але цей підхід, як правило, пропонує тільки тимчасове полегшення для мільйонів пацієнтів з порушеннями функції голосових зв’язок. “Часто через кілька місяців препарат засвоюється організмом, і у пацієнта знову проблеми”, – сказав Натан Вельхам, патолог з мови з медичної школи університету Вісконсина і один з авторів нової лабораторно вирощеної тканини голосових зв’язок.

За матеріалами: http://www.statnews.com

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.