Асоціація кріобанків підтримує Всесвітній день пуповинної крові

З метою підвищення обізнаності населення про біологічну цінність пуповинної крові та можливості її довготривалого зберігання 17 листопада відзначається Всесвітній День пуповинної крові.

Біобанкінг пуповинної крові підтримують найавторитетніші міжнародні організації, зокрема «Червоний хрест», і майже всі релігійні конфесії світу. В більшості штатів США законодавство зобов’язує персонал пологових будинків інформувати роділь про можливості зберігання пуповинної крові в приватних біобанках для потреб власної родини або благочинного пожертвування її публічним банкам. Останні передадуть оброблену донорську пуповинну кров пацієнтам, яким вона підійде імунологічно.

«Рідке золото медицини», «найбільша історія успіху в галузі біотехнологій», «дар життя», «дарунок природи» – як тільки не називали пуповинну кров впродовж 32 років її успішного застосування для лікування хвороб! Адже за клітинним складом пуповинна кров більш схожа до кісткового мозку, ніж периферичної крові, оскільки містить велику кількість кровотворних стовбурових клітин – CD34+. Трансплантація кровотворних стовбурових клітин, більш відома як трансплантація кісткового мозку, – єдиний метод лікування деяких злоякісних та генетичних хвороб крові й метаболізму.

У 1988 р. у Франції було виконано першу у світі успішну трансплантацію пуповинної крові замість кісткового мозку. Згодом трансплантація пуповинної крові ввійшла в медичні протоколи, і на сьогодні таких застосувань лише в гематології виконано більше 40 000. Тільки в Японії щорічно виконується декілька тисяч трансплантацій пуповинної крові.

Стовбурові клітини пуповинної крові в рамках клінічних досліджень також застосовуються у лікуванні аутизму, дитячого церебрального паралічу, легеневої дисплазії, серцево-судинних захворювань та ін. Вивчається ефективність стовбурових клітин пуповинної крові та пупкового канатика в лікуванні COVID-19. Значних успіхів у цьому напрямку досягнули й українські вчені. Зокрема, науковцями та лікарями Інституту клітинної терапії розроблено методи лікування ускладнень COVID-19, цукрового діабету, вірусних гепатитів та цирозу печінки, кардіоміопатії, ішемічної хвороби серця, критичної ішемії нижніх кінцівок, остеоартрозу, гострого панкреатиту із використанням стовбурових клітин перинатальних тканин (пуповинна кров, пуповина, плацента).

В Україні Асоціація кріобанків щорічно підтримує Всесвітній день пуповиної крові, і закликає майбутніх батьків користуватися послугами лише ліцензованих банків пуповинної крові (ліцензія МОЗ України). Додатковою перевагою для біобанку також буде наявність міжнародних акредитацій.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.