Асоціація кріобанків підтримує день обізнаності про запальні захворювання кишківника в Україні

world-ibd-day-2015
Хвороба Крона і неспецифічний виразковий коліт – це важкі аутоімунні захворювання, які часто вражають людей молодого віку і можуть ускладнюватися розвитком злоякісного новоутворення. У світі 5 мільйонів людей страждають на хворобу Крона і неспецифічний виразковий коліт – захворювання, відомі як запальні захворювання кишківника (inflammatory bowel disease – IBD).

В останні роки все частіше в лікуванні хвороби Крона і неспецифічного виразкового коліту застосовується клітинна терапія: імуносупресія з подальшою трансплантацією гемопоетичних стовбурових клітин або введення мезенхімальних стовбурових клітин, що володіють імуносупресивною дією.

У світі лікування мезенхімальними стовбуровими клітинами пройшло більше 1500 пацієнтів із запальними захворюваннями кишківника.

19 травня – Всесвітній день обізнаності про запальні захворювання кишківника, який проводиться організаціями пацієнтів в 35 країнах світу, включаючи Аргентину, Австралію, Бразилію, Канаду, США, 28 Європейських країн, Японію, Нову Зеландію, Ізраїль.

В Україні Асоціація кріобанків приєднується до міжнародних ініціатив з підтримки дня обізнаності про запальні захворювання кишечника і звертає увагу громадськості, гастроентерологів, хірургів, проктологів та інших фахівців на активне впровадження клітинної терапії в протоколи лікування резистентних до антицитокінової терапії форм хвороби Крона та неспецифічного виразкового коліту.

За матеріалами: http://www.worldibdday.org/, http://efcca.org/, www.stemcellclinic.com

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.