Інститут клітинної терапії представляв Україну на міжнародній нараді CBA

16 червня 2021 р. Інститут клітинної терапії, співзасновник та дійсний член Асоціації кріобанків, представляв Україну на онлайн-нараді публічних та приватних банків пуповинної крові, організованій міжнародною організацією Cord Blood Association.

Інститут клітинної терапії також є членом Cord Blood Association. Зі сторони Інституту клітинної терапії в конференції взяла участь керівниця відділу міжнародної співпраці Асоціації кріобанків – к.мед.н., доц. Христина Насадюк.

Міжнародну спільноту біобанкінгу пуповинної крові представляли 24 учасники з різних країн та континентів. Наукова зустріч, ініційована CBA, проходила під робочою назвою “Management of Older Cord Blood Units”. В ході конференції було обговорено актуальні питання біобанкінгу пуповинної крові, зокрема особливості кріозберігання та клінічного застосування «давніших» біодепозитів, збережених 30-20 років тому.

В ході наради було відзначено беззаперечну цінність пуповинної крові як джерела стовбурових клітин для цілей гематології та регенеративної медицини, доцільність її довготривалого зберігання та перспективність нових «продуктів», які можна отримати з цього біоматеріалу. Це, зокрема, Т-лімфоцити, дендритні та інші імунокомпетентні клітини, крім загальновідомих гемопоетичних та мезенхімальних стовбурових клітин.
У червні 2021 р. Інститут клітинної терапії також взяв участь у міжнародному вебінарі Boulder Peptide Symposium на тему «Пептидні вакцини» та міжнародному уоркшопі “Simplifying hiPSC-based disease modeling”.
Участь вітчизняних кріобанків, наукових та медичних центрів у профільній діяльності міжнародного співтовариства має велике значення для обміну досвідом, інтеграції наукових розробок, гармонізації правового регулювання галузі.

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.