Про важливість належного транспортування зібраної пуповинної крові

Sumka-holodilnik-s-E`TI2Зразок пуповинної крові прирівнюється до трансплантату гемопоетичних стовбурових клітин кісткового мозку, трансплантація яких широко застосовується у лікуванні раку крові. Це часто єдиний шанс на порятунок пацієнтів з лейкозами та лімфомами.

Звільнити людину від важкого і дороговартісного пошуку донорського кісткового мозку в разі серйозного захворювання – основна мета зберігання пуповиної крові в біобанку.

Проте, високоякісний клітинний трансплантат пуповинної крові можливо отримати тільки при дотриманні всіх правил належного збору, транспортування, обробки, кріоконсервування, тестування і кріозберігання заготовленого біоматеріалу. При недотриманні правил і вимог до виробництва препаратів пуповинної крові, збережений зразок не тільки буде непридатним до клінічного застосування – використання такого трансплантата може бути небезпечним для життя.

В останні роки міжнародні акредитаційні комітети, які здійснюють контроль за діяльністю банків пуповинної крові, все суворіше підходять до питання регулювання належного транспортування зібраної пуповинної крові. Очевидно це пов’язано з активізацією діяльності неліцензованих біобанків, які надають послуги через різних посередників далеко від центральної лабораторії, і при транспортуванні зібраного біоматеріалу до місця його обробки нерідко має місце порушення температурного і санітарного режиму.

Відповідно до міжнародних протоколів зберігати зібрану пуповинну кров до обробки слід при температурі від 15 ° C до to 25 ° C. І згідно з європейськими акредитаційним вимогам FACT, зібрана пуповинна кров повинна бути оброблена до 48 годин з моменту пологів у державних банках пуповинної крові і максимум до 72 годин – у приватних біобанках. У США Управління з нагляду за якістю продуктів харчування та фармпрепаратів (Food and Drug Administration (FDA) рекомендує обробляти пуповинну кров до 48 годин з моменту збору.

Авторитетна міжнародна освітня організація «Керівництво для батьків з пуповинної крові» (Parent’s Guide to Cord Blood Foundation) рекомендує майбутнім батькам при підписанні договору з банком пуповинної крові обов’язково цікавитися в які терміни і в яких умовах / в якому контейнері зібрана пуповинна кров буде транспортуватися в біобанк .

В Україні одним із завдань Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини є захист прав споживачів послуг біобанків і пацієнтів біотехнологічних клінік.

За даними Асоціації кріобанків та матеріалами: https://parentsguidecordblood.org/en/faqs/why-is-it-important-to-ship-cord-blood-with-a-special-courier и https://parentsguidecordblood.org/en/faqs#q-18112

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.