Пішов з життя професор Смолянинов Олександр Борисович

smolyaninovАсоціація кріобанків з сумом повідомляє, що 7 травня 2015 р. раптово і передчасно пішов з життя генеральний директор Покровського банку стовбурових клітин (м. Санкт-Петербург), завідувач НДЛ клітинних технологій ПЗДМУ ім. І. І. Мечникова, д.мед.н., проф. Олександр Борисович Смолянинов.

Наукові інтереси Олександра Борисовича лежали в галузі клітинних і генних технологій. Він мріяв створити підприємство, що працювало б у напрямку вивчення стовбурових клітин і їх застосування у лікуванні захворювань. Будучи Генеральним директором Покровського банку стовбурових клітин з моменту заснування, Олександр Борисович практично жив у банку, віддаючи всі свої сили і знання на благо підприємства, розвитку його технологічної та наукової бази, формування і зміцнення його авторитету.

Майже з моменту створення Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини Покровський банк стовбурових клітин став асоціативним членом Асоціації. Олександр Борисович Смолянинов особисто координував участь Покровського банку в роботі Асоціації, брав активну участь в обговоренні актуальних питань галузі банкування пуповинної крові, вирішенні проблем її правового регулювання, охоче ділився професійними знаннями та досвідом, розвивав міжнародне співробітництво у сфері біотехнологій, допомагав в інформаційному наповненні сайту. Олександр Борисович був постійно сповнений нових ідей і планів щодо розвитку клітинних технологій та регенеративної медицини в Росії та закордоном.

Асоціація кріобанків приносить щирі співчуття рідним і близьким проф. Смолянинова і сподівається, що колеги Олександра Борисовича гідно продовжать розпочату ним справу.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.