Інтерв’ю з директором англійського публічного банку пуповинної крові ім. Антоні Нолана Сусаною Гомез

anthony-nolan
Доктор Сусана Гомез очолює публічний банк пуповинної крові Біобанк, створений при Центрі клітинної терапії ім. Антоні Нолана (Ноттінгам, Великобританія).

У Біобанку пуповинної крові, яким керує Сусана Гомез, у даний час зберігаються клітинні та неклітинні фракції пуповинної крові, які застосовуються як клінічно в якості трансплантaтів гемопоетичних стовбурових клітин, так і використовуються з науковими цілями.

Доктор Сусана Гомез охоче погодилася поділитися досвідом організації роботи публічного банку пуповинної крові з науковими співробітниками Інституту клітинної терапії, а також дала невеличке інтерв’ю для журналу «Клітинна і органна трансплантологія», що видається за підтримки Інституту.

susanagomez

Photo source: http://www.anthonynolan.org/

Ред.: Пані Гомез, нам було б цікаво дізнатися на прикладі очолюваного Вами Біобанку, як функціонують публічні банки пуповинної крові в розвинених країнах світу?

Сусана Гомез: У розрізі Об’єднаного Королівства це виглядає так, що всі реєстри гемопоетичних стовбурових клітин тісно співпрацюють між собою. І це дуже добре, оскільки трансплантаційним центрам у Великобританії достатньо звернутися тільки в один реєстр, щоб знайти сумісного донора. З точки зору пуповинної крові, такий підхід теж є набагато кращим, оскільки банки, які співпрацюють між собою, мають однакові узгоджені критерії якості, у нас однакові процеси обробки пуповинної крові, і ми проводимо однакові дослідження зразка. Наша мета – забезпечити найвищу якість трансплантата. І спільна робота нам в цьому дуже допомагає.

Ред.: А скільки зразків зберігається у Вашому банку? Який досвід їх клінічного застосування? У які країни Вам доводилося надавати зразки пуповинної крові?

Сусана Гомез: Ви знаєте, що реєстр донорів кісткового мозку ім. Антоні Нолана – перший у світі, йому більше 40 років. А банк пуповинної крові ім. Антоні Нолана розпочав свою діяльність 5 років тому, і в даний час у нас зберігається 2000 зразків. За цей час в трансплантаційні центри ми видали 25 зразків пуповинної крові. Наші головні споживачі – це трансплантаційні центри в Об’єднаному Королівстві і Національна програма донорів кісткового мозку (National Bone Marrow Program (NMDP) в США. Такий географічний розподіл, як Ви розумієте, звичайно обумовлений HLA- фенотипом.

Ред.: А як Ви оцінюєте пуповинну кров серед інших джерел гемопоетичних стовбурових клітин? На Ваш погляд, вона краща, ніж кістковий мозок або периферична кров, гірша або ж ці джерела співставні?

Сусана Гомез: Так, вона цілком співставна! Це дає трансплантологам і пацієнтам можливість вибору – застосувати гемопоетичні стовбурові клітини дорослого донора або ж пуповинну кров з метою забезпечення кращої імунологічної сумісності. Ці джерела не повинні конкурувати між собою, адже пуповинна кров – це просто ще одне джерело гемопоетичних стовбурових клітин. І це дійсно добре мати можливість вибору! Я думаю, це чудово для пацієнта, тому що ми можемо врятувати більше життів!

Ред.: А як Ви ставитеся до приватних банків пуповинної крові?

Сусана Гомез: Я представляю публічний банк. Але з моєї точки зору, у батьків має бути вибір! Головне, щоб батьки отримували найбільш точну інформацію та якісну послугу в незалежності від того, звернуться вони в автологічний чи публічний банк.

Ред.: Дякуємо за цікаву розмову та бажаємо подальшого розвитку Вашому молодому, але вже досить успішному банку!

Бесіду вела Х.М. Насадюк, лікар- імунолог, к.мед.н.

Повна версія інтерв’ю буде опублікована в журналі«Клітинна й органна трансплантологія».

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.