Стовбурові клітини загоюють рани

Хронічна рана – це рана, що не загоюється протягом приблизно 3 місяців. Буває, що хронічна рана не загоюється ніколи, завдаючи пацієнтам значного фізичного та емоційного дискомфорту. Причинами хронічних ран є порушення кровоплину, старечий вік, системні захворювання, повторні травмування. Лікування хронічних ран на сьогоднішній день обмежується тривалим застосуванням антибіотиків та трансплантацією клапотів шкіри.

В останні роки вчені звернули увагу на можливість застосування стовбурових клітин у лікуванні хронічних ран.

Стовбурові клітини – це першооснова організму, юні недиференційовані клітини, що можуть дати початок будь-якій тканині. Зі стовбурових клітин може утворитися шкіра, структури м’язової чи сполучної тканини. Застосування стовбурових клітин у лікуванні виразок дозволяє відрегенерувати шкірні покриви у місці раневого дефекту.

Найпоширенішими джерелами стовбурових клітин є кістковий мозок, пуповинна кров, плацента, жирова тканина, тканина пупкового канатика, амніотична рідина.

У клініці Temple штату Техас (США) розпочато клінічне дослідження, що охопило 57 пацієнтів, в яких сумарно були окремі 64 рани. Лікування полягало в очищенні рани від мертвих та інфікованих тканин та застосуванні фрагментів пупкового канатика. Багатьом пацієнтам описане лікування повторювали щотижня. І лікарям вдалося досягнути вражаючих результатів лікування. За неповних 4 тижні загоїлася 51 рана (80% від загального числа). Загальний показник загоєння ран склав 79,7%, що значно перевищує всі раніше опубліковані результати лікування ран. Інноваційне лікування, розроблене американськими вченими, також виявилося дешевшим, ніж традиційна терапія.

За матеріалами: https://biovaultfamily.com/conditions-treatments/wounds-umbilical-cord-stem-cells/

В Україні ученими Інституту клітинної терапії із використанням кріоконсервованих стовбурових клітин пуповинної крові та плаценти розроблено методи лікування трофічних виразок у хворих на цукровий діабет 2 типу та критичну ішемію нижніх кінцівок, а також опіків, обморожень. Нові методи лікування хронічних ран, розроблені Інститутом клітинної терапії, перебувають на різних стадіях клінічних досліджень.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.