Липень – місяць обізнаності про пуповинну кров

Щороку традиційно в липні Асоціація кріобанків підтримує міжнародні громадські ініціативи з проведення місяця обізнаності про пуповинну кров в Україні.

Пуповинна кров – це безцінні ліки, даровані новонародженому самою природою як біологічна страховка на довге і здорове життя. Зібрана при народженні пуповинна кров навіть через десятки років може бути успішно використана для відновлення після хвороби чи травми, врятувати життя у випадку онкологічного захворювання.

З використанням стовбурових клітин пуповинної крові вчені навчилися лікувати понад 100 захворювань. Щороку у світі виконується близько 5000 застосувань пуповинної крові, а загальна кількість виконаних трансплантацій з 1988 р. перевищує 40000.

З огляду на високу медичну цінність пуповинної крові в розвинених країнах світу зберігання цього біоматеріалу в спеціалізованих біобанках фінансується державою. Також за кордоном за участі освітніх та благочинних організацій постійно проводяться громадські кампанії з підвищення обізнаності населення про цінність пуповинної крові, мета яких – запобігти викиданню цієї безцінної медичної сировини.

Так, в США липень традиційно вважається місяцем поширення знань про пуповинну кров. Упродовж усього місяця населенню видаються освітні матеріали про випадки успішного лікування пуповинною кров’ю, надається інформація про біобанки.

Зберігання пуповинної крові з 2003 року доступне і в Україні. Асоціація кріобанків докладає всіх зусиль для забезпечення майбутнім батькам в Україні достовірної і своєчасної інформації про ліцензовані банки пуповинної крові та належний інструктаж акушерських бригад щодо якісного забору перинатальних тканин.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.