Пуповинна кров у цифрах

  1. 50-120 мл – середній об’єм пуповинної крові, який можна зібрати при пологах.
  2. 28 років – максимальний на сьогоднішній день період зберігання замороженої пуповинної крові, після якого точно відомо, що розморожені клітини придатні до застосування. Хоча вважається, що зберігати заморожений біоматеріал можна безмежно довго.
  3. 40 000 трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин пуповинної крові виконано на сьогодні у світі. Але це тільки для лікування захворювань крові та метаболізму. В регенеративній терапії застосувань пуповинної крові було в десятки разів більше.
  4. 100 захворювань, принаймі стільки патологічних станів на сьогодні піддаються корекції із застосуванням стовбурових клітин пуповинної крові.
  5. 32 роки тому у Франції виконано першу у світі трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин пуповинної крові. Перший пацієнт, якому провели таку на той час інноваційну терапію, зараз здоровий успішний чоловік, хоча народився з анемією Фанконі.
  6. 37 років виповнилося першому у світі пацієнту, якому застосували пуповинну кров з приводу генетично обумовленої анемії. Сьогодні Метью Фероу – здорова людина, щасливий сім’янин, який всіма силами підтримує розвиток біобанкінгу і клінічного застосування пуповинної крові.
  7. 15 років пуповинна кров застосовується у лікуванні дитячого церебрального паралічу та аутизму. Застосування пуповинної крові в дитячій неврології започаткувала професор Джоан Куртзберг в США.
  8. 4 мільйони родин вже зберегли пуповинну кров своїх новонароджених в різних країнах світу. Вони знають, що на випадок захворювання збережені стовбурові клітини прийдуть на допомогу малюку чи іншим членам сім’ї.
  9. 600 000 батьків благочинно пожертвували пуповинну кров своїх новонароджених в державні біобанки, вже врятувавши таким чином тисячі життів.
  10. 28 років тому було створено перший банк пуповинної крові у світі, першим клієнтом якого став його засновник, професор Давід Харріс, який заморозив пуповинну кров свого новонародженого сина.
  11. 1 000 трансплантацій пуповинної крові щорічно виконується у Японії. Японія – один із світових лідерів із застосування гемопоетичних стовбурових клітин пуповинної крові. А пошуки методів лікування жертв ядерних бомбардувань Хіросіми і Нагасакі після ІІ світової війни стали поштовхом до розвитку методів трансплантації кісткового мозку.
  12. 500 банків пуповинної крові функціонує у світі. Серед них розрізняють державні (публічні) і приватні (аутологічні, сімейного банку). Перші фінансуються державою і заохочують батьків подарувати пуповинну кров для врятування чийогось життя, а банки сімейного типу надають можливість зберегти перинатальні тканини (пуповинна кров,  пуповина, плацента) для потреб власної родини.
  13. 233 клінічні дослідження передбачають застосування пуповинної крові. Трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин – протокольний метод лікування низки онкологічних хвороб та природжених захворювань крові й метаболізму. Клітинна терапія інших хвороб (інфаркт міокарда, кардіоміопатія, інсульт, вірусні гепатити, цироз печінки, остеоартроз, COVID-19) проводиться в рамках клінічних досліджень.
  14. 1 000 пацієнтів в Україні щорічно потребує трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин. Отримати потрібний їм клітинний трансплантат можна з кісткового мозку, пуповинної крові або периферичної крові, з останньої лише за умови вживання донором спеціальних препаратів.
  15. 20-40 000 євро коштує донорський трансплантат пуповинної крові. Оскільки знайти сумісного донора кісткового мозку надзвичайно складно (шанси від 1:1 000 до 1: 1 000 000), замість останнього досить часто застовується пуповинна кров. В 2006 та 2010 р. Європейська асоціація з трансплантації крові та кісткового мозку офіційно оголосила пуповинну кров альтернативою кістковому мозку.
  16. 17 років зберігання пуповинної крові доступне в Україні в першому вітчизняному Кріобанку при Інституті клітинної терапії. Інститут клітинної терапії, співзасновник та дійсний член Асоціації кріобанків, також першим серед вітчизняних біобанків отримав ліцензію МОЗ України та вперше в Україні – міжнародний сертифікат якості ISO 9001:2008 та 9001: 2015.
  17. 12 років виготовлені в Україні препарати Інституту клітинної терапії застосовуються в клінічних випробуваннях. В 2008 р. Інститут клітинної терапії вперше в Україні отримав дозвіл Координаційного центру трансплантації органів, тканин та клітин МОЗ України на проведення клінічних досліджень із використанням стовбурових клітин. Препарати Інституту клітинної терапії успішно застосовуються провідними медичними закладами України, а ряд методик вже отримали офіційну реєстрацію МОЗ України.
  18.  

 

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.