Українські вчені розробили новий метод лікування кератитів із використанням амніотичної мембрани плаценти

В останні роки плацента стає дедалі привабливішим об’єктом біобанкінгу. В усьому світі біобанки, крім послуги зберігання стовбурових клітин пуповинної крові та пупкового канатика, дедалі частіше пропонують також зберігання плаценти. Це пов’язано з великою медичною цінністю цього біоматеріалу, весь потенціал якого ще досі не розкрито.

В Україні значних успіхів у дослідженні плаценти досягнуто вченими Інституту клітинної терапії, який є членом Міжнародного товариства стовбурових клітин плаценти (IPLASS) та Міжнародної федерації асоціацій з дослідження плаценти (IFPA). Інститут клітинної терапії також є співвиконавцем міжнародного проекту COST action CA17116 із дослідження стовбурових клітин плаценти, що фінансується Європейським союзом.

Одним із найвагоміших досягнень вчених Інституту клітинної терапії в галузі кріоконсервування плаценти є розроблена сумісно з Інститутом очних хвороб та тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМНУ методика лікування кератитів із застосуванням амніотичної мембрани плаценти. Обидві установи, Інститут клітинної терапії та Інститутом очних хвороб та тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМНУ, є членами Асоціації кріобанків.

 

Кератитце запалення рогівки ока, яке при відсутності належного лікування може призводити до утворення більма, зниження зору та погіршення якості життя пацієнта.

Під егідою Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ України Інститутом клітинної терапії на базі Інституту очних хвороб та тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМНУ проводилася апробація цього інноваційного методу лікування кератитів інфекційної та нейротрофічної етіології в рамках клінічного дослідження.

У результаті кількарічних досліджень було показано хороше приживлення трансплантованої амніотичної мембрани плаценти людини, її високу еластичність та міцність. Жодних ускладнень чи алергічних реакцій на трансплантат не спостерігалося.

У 100 % хворих на нейротрофічні, герпетичні та бактеріальні кератити було показано високу ефективність трансплантованого препарату амніотичної мембрани плаценти, кріоконсервованої в Кріобанку Інституту клітинної терапії. Також відмічено значиме підвищення гостроти зору у пацієнтів після трансплантації амніотичної мембрани плаценти.

Асоціація кріобанків підтримує реєстрацію методу хірургічного лікування кератитів із застосуванням амніотичної мембрани плаценти, кріоконсервованої за методикою Кріобанку Інституту клітинної терапії з метою зробити ефективне інноваційне лікування доступним широкому колу пацієнтів.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.