Українські вчені представили три доповіді на конференції ISSCR

isscr2015-lockup24-27 червня 2015 р. у м Стокгольм (Швеція) відбулася щорічна зустріч Міжнародного товариства дослідників стовбурових клітин (International Society for Stem Cell Research – ISSCR).

Міжнародне товариство дослідників стовбурових клітин (ISSCR) – це провідна міжнародна організація, яка об’єднує вчених, що працюють в галузі клітинних технологій і сприяє розвитку та інтернаціоналізації досліджень, спрямованих на створення нових методів лікування з застосуванням стовбурових клітин. Серед українських біотехнологічних підприємств членом Міжнародного товариства дослідників стовбурових клітин (ISSCR) протягом багатьох років є Інститут клітинної терапії, також дійсний член і співзасновник Асоціації кріобанків.

Щорічні зустрічі ISSCR – це унікальна можливість для дослідників, лікарів, представників індустрії банкування клітин і тканин, а також інших професіоналів галузі обмінятися знаннями та досвідом. У 2015 р. міжнародну конференцію ISSCR відвідало близько 3000 фахівців з 55 країн світу.

У 2015 р. Україну на конференції ISSCR представляли директор кріобанку Інституту клітинної терапії к.б.н., лауреат Державної премії України Лобинцева Г.С. та заступник директора кріобанку к.б.н. Шаблій В.А. У наукову програму конференції цього року увійшли аж 3 постерних доповіді колективу вчених Інституту клітинної терапії:

1) Трансплантація плацентарних мультипотентних клітин не впливає на раннє і пізнє прогресування пухлини при канцерогенезі товстого кишечника, індукованого диметилгидразином у щурів
2) Гемопоетичні стовбурові клітини-попередники з плаценти людини, пуповинної крові і фетальної печінки
3) Мультипотентні клітини плаценти володіють властивостями трофобласта.

Міжнародна наукова громадськість високо оцінила професійні досягнення своїх українських колег, фундаментальне і практичне значення проведених ними досліджень, а також їх високий лабораторний рівень.

Асоціація кріобанків вітає Інститут клітинної терапії з черговим міжнародним визнанням і сподівається, що науковий колектив Інституту, натхненний участю в конференції такого високого рівня, з ще більшим ентузіазмом продовжить дослідження, спрямовані на пошук нових методів лікування і підвищення якості життя людей.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.