Кількість наукових публікацій по стовбурових клітинах у світі перевищила 300 000 статей
Стовбурові клітини – надія вчених на подолання багатьох невиліковних захворювань у майбутньому! Але вже зараз трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин лікує лейкози, лімфоми, деякі форми раку.
Відтак, стовбурові клітини – один з найпопулярніших об’єктів наукових досліджень у всьому світі. І на сьогоднішній день кількість наукових публікацій, присвячених дослідженню стовбурових клітин, перевищила 300 000 статей. Мова йде тільки про публікації у авторитетних міжнародних наукових журналах, що входять до Національної бібліотеки медицини Національного Інституту здоров’я у США (Pubmed).
Перші наукові публікації, що висвітлювали результати досліджень стовбурових клітин, почали з’являтися у 80-х рр. ХХ століття. Їх кількість динамічно збільшувалася упродовж останніх 30-ти років. Найстрімкіше зростання кількості наукових статей, присвячених стовбуровим клітинам, у базі Національного центру біотехнологічної інформації відзначено за період 2008-2016 рр.
Також у розвинених країнах світу наукові проекти, присвячені дослідженню стовбурових клітин, на сьогоднішній день найчастіше удостоюються грантів і державного фінансування.
Наведені дані підтверджують перспективність біотехнологій для лікування багатьох захворювань.
Джерело: https://www.bioinformant.com/major-milestone-stem-cells-300k-scientific-publications/
Важливу лепту у розвиток фундаментальних знань про біологію стовбурових клітин та розробку підходів до їх клінічного застосування роблять і українські вчені. Також в Україні видається унікальний і ексклюзивний за своєю тематикою науковий журнал «Клітинна та органна трансплантологія», заснований і фінансований Інститутом клітинної терапії. Журнал входить у перелік наукових видань, схвалених ДАК України, та основні міжнародні наукометричні бази.