Український Криобанк отримав незвичайний європейський грант

Грант допоможе інтегрувати напрацювання українських дослідників в європейський науковий світ.

Український дослідницький центр Криобанк отримав грант від Європейської кооперації з науки і технологій (COST), повідомляється на сайті Кріобанку.

Грант не стосуватиметься прямих наукових досліджень. Він спрямований на проведення семінарів та обмін досвідом між науковими колами України та Європи. В кінцевому підсумку, вчені планують скласти якусь загальну “карту”. На неї нанесуть результати наявних досліджень.

Після цього, вчені працюватимуть над методичними матеріалами. Посібники будуть містити єдині правила використання препаратів на основі стовбурових клітин плаценти, які мають ефект самовідновлення.

“Для нас це участь в процесі створення правил, на які в подальшому будуть орієнтуватися інші лабораторії і світове наукове співтовариство”, – прокоментував новину заступник директора Кріобанку Володимир Шаблій.

Також він зазначив, що раніше подібних грантів в Україні ніхто не отримував і що Криобанк подавався на грант кілька разів. Український грант розрахований на 4 роки.

Європейська кооперація з науки і технологій складається з провідних вчених Європи, Азії та Близького Сходу. Більше 40 років, COST фінансує перспективні наукові дослідження в світі.

Україна в цій організації представляє Інститут клітинної терапії, на базі якого працює Криобанк.

Співпраця українського кріоцентра з COST стало можливим завдяки міжнародному проекту COST action CA17116.

Нагадаємо, Криобанк був заснований в 2003 році. На рахунку організації понад 200 успішних трансплантацій стовбурових клітин пуповинної крові. Це єдиний в Україні кріоцентр, що володіє міжнародною сертифікацією якості ISO.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.