Вперше у світі стовбурові клітини плаценти, оброблені в ІКТ, відновили безнадійно уражене серце

amosov-ict_assoc
Українським ученим вдалося досягнути неймовірного успіху у лікуванні серцевої недостатності критичного ступеня після перенесеного інфаркту міокарда. Вперше в світі кардіохірурги Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова АМН України здійснили внутрішньосерцеву ін’єкцію стовбурових клітин плаценти під час операції аортокоронарного шунтування. Такої операції в світі ще не робили. Препарат стовбурових клітин плаценти, що застосовано хворому, виготовлено біотехнологічною лабораторією Інституту клітинної терапії (Київ), який є співзасновником і дійсним членом Асоціації кріобанків.

В експерименті ризикнув взяти участь пацієнт із невиліковною хворобою серця, якому лікарі не могли порадити нічого, крім трансплантації.

«Самопочуття просто фантастичне, як я кажу хірургам – бомба! Просто диво якесь!» – говорить пацієнт після проведеного хірургічного втручання.

Важко повірити, що нещодавно цей веселий, енергійний чоловік пережив клінічну смерть. І отримав вирок від лікарів, що його серце вичерпало свій ресурс.

“Клінічна смерть в минулому році була раптовою. Запропонували мені експеримент. Для доброї справи експеримент, як космонавт – перший», – розповідає Сергій Прокопенко, пацієнт Національного інституту серцево-судинної хірургії.

На той час група вчених інституту Амосова у співпраці з кріобанком Інституту клітинної терапії завершила досліди по застосуванню клітинної терапії на тваринах, отримала переконливі результати та дозвіл провести операцію на людині. Але на таку швидкість відновлення серця після операції хірурги навіть не розраховували.

«Чесно кажучи, ми не сподівалися такого ефекту, відразу не сподівалися. Пройшло дуже мало часу, а ефект дуже хороший. Ця методика заслуговує на існування і я впевнений, що вона буде застосована в багатьох клініках на людях, які практично не операбельні. Саме на цих хворих, які гинуть від серцевої недостатності – розрахована ця методика», – розповідає Анатолій Руденко, кардіохірург.

Результат перевершив очікування. Уже за тиждень після операції, безнадійний пацієнт став на ноги і збирається повертатися на роботу.

«Ці стовбурові клітини отримані прямо з плаценти. Це – кріоконсервований препарат. Препарат було розморожено, відмито і введено внутрішньосерцево пацієнту з цією патологією. Введені клітини зменшують запальний процес, покращують живлення і надходження кисню в пошкоджену ділянку серця» – розповідає Володимир Шаблій, заступник директора Кріобанку Інституту клітинної терапії.

В Україні Інститут клітинної терапії сумісно з Національним інститутом серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України та ДУ «Інститут генетичної та регенеративної медицини НАМН України» ініціював проведення клінічного дослідження «Оцінка ефективності застосування стовбурових клітин міокарда, кісткового мозку, плаценти та їх комбінацій при лікуванні хворих на ішемічну кардіміопатію». Також протягом багатьох років Інститут клітинної терапії у співпраці з Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова АМН України, Інститутом молекулярної біології та генетики НАН України та Інститутом педіатрії акушерства та гінекології НАМН України реалізовує науково-дослідний проект по лікуванню вроджених патологій серця у дітей.

Результатом цієї тривалої співпраці і є неймовірний успіх відновлення серця у приреченого пацієнта з серцевою недостатністю. Однак, попри те, що результат українського “ноу-хау” вражаючий, для широкого впровадження даного методу лікування в світову кардіохірургію, його ще треба підтвердити на десятках інших пацієнтів.

За матеріалами: http://podrobnosti.ua/2207663-ukransk-vchen-zrobili-sensatsjne-vdkrittja-u-kardohrurg.html

Раніше ми вже повідомляли про надзвичайно успішний випадок відновлення серця у пацієнта, ветерана АТО, з кардіоміопатією. Клітинна терапія врятувала хлопця від трансплантації серця. Клітинний препарат, який було застосовано пацієнту, теж виготовлявся в Україні – біотехнологічною лабораторією Інституту клітинної терапії (репортаж за лінком http://stemcellbank.org.ua/preparat-stvolovyx-kletok-izgotovlennyj-biotexnologicheskoj-laboratoriej-ikt-spas-bojca-ato-ot-transplantacii-serdca/).

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.