Асоціація кріобанків підтримує місяць хвороби Альцгеймера
Місяць вересень оголошено Всесвітнім місяцем обізнаності про хворобу Альцгеймера. У 2020 р. в дев’ятий раз у всьому світі проводиться інформаційна кампанія з метою підвищення поінформованості населення про хворобу Альцгеймера, підтримки наукових досліджень, спрямованих на пошуки методів лікування та покращення медичної допомоги хворим. 21 вересня щороку відзначається Всесвітній день обізнаності про хворобу Альцгеймера.
Хвороба Альцгеймера – це прогресуюче нейродегенеративне захворювання, найчастіша форма деменції (порушення розумових функцій). Переважно зустрічається в осіб, старших 65 років. Хворобу вперше описав у 1906 р. німецький невролог Алоіс Альцгеймер. На сьогодні хвороба Альцгеймера – невиліковне захворювання. Причини захворювання не встановлені. Загалом у світі на хворобу Альцгеймера страждає понад 25 млн осіб.
Вчені активно працюють над створенням методів лікування хвороби Альцгеймера, серед яких досліджується клітинна терапія. Хвороба Альцгеймера характеризується втратою нейронів, тому застосування мезенхімальних стовбурових клітин, які здатні дати початок різним клітинним популяціям, у тому числі нейронам, видається перспективним підходом. Зокрема, відомо, про можливість отримання нейронів зі стовбурових клітин пуповинної крові.
Як метод профілактики хвороби Альцгеймера вчені рекомендують підтримувати інтелектуальну активність до глибокої старості, вчитися, вирішувати логічні задачі, вести здоровий спосіб життя.
В Україні Асоціація кріобанків підтримує місяць хвороби Альцгеймера і дослідження інноваційних методів клітинної терапії цього захворювання. Інститутом клітинної терапії, співзасновником та дійсним членом Асоціації кріобанків, розроблені програми ревіталізації та противікової терапії anti-age, що базуються на застосуванні стовбурових клітин та екстракту плаценти. Програма anti-age в Інституті клітинної терапії спрямована на сповільнення процесів старіння, відновлення життєвих сил, збереження фізичної та розумової активності до глибокої старості.