Наукова зустріч Міжнародної федерації асоціацій з дослідження плаценти (Манчестер, 2017)

У серпні-вересні 2017 р. в Манчестері (Великобританія), як і в 2016 р. в США, Інститут клітинної терапії представляв Україну на науковій зустрічі Міжнародної Федерації асоціацій з дослідження плаценти. Цей важливий для дослідників плаценти науковий захід щорічно збирає з усього світу провідних вчених, лікарів та працівників індустрії біобанкінгу і переробки плаценти з метою виготовлення з неї імунобіологічних препаратів та косметичних засобів

Оскільки лекторами на даній конференції були вчені-плацентологи зі світовим іменем, в основному зі США, Канади і Великобританії, включення роботи українського вченого-кріобіолога Володимира Шаблія, к.б.н., заступника директора кріобанку Інституту клітинної терапії, в програму наукового форуму такого високого рівня можна вважати важливим досягненням не тільки нашого Інституту, а й вітчизняної науки в цілому. Це ще раз свідчить про конкурентоспроможність розробок українських вчених і довіру до Інституту клітинної терапії.

Крім того, робота колективу авторів Інституту клітинної терапії під керівництвом Шаблія В.А. «Мультипотентні клітини плаценти експресують синцитин-1 і мають здатність з’єднання з трофобластом» взяла участь в конкурсі кращих наукових робіт молодих дослідників і отримала нагороду Elsevier.

Білок синцитин, вивченню якого присвячено дослідження вчених з Інституту клітинної терапії, відіграє важливу роль у протіканні вагітності і може мати діагностичне значення при виявленні захворювань нервової системи та ін.

Дана робота також опублікована в престижному міжнародному журналі Placenta (Placenta, September 2017, vol. 57).

Раніше статті з серії досліджень Інституту клітинної терапії, присвячені вивченню біологічних властивостей плаценти публікувалися в міжнародних наукових журналах Biomedical Research, Experimental and Therapeutic Medicine та ін. І в 2016 р. Інститут клітинної терапії також удостоювався нагороди від Міжнародної Федерації асоціацій з дослідження плаценти за серію робіт по вивченню потенціалу застосування стовбурових клітин плаценти у лікуванні раку товстого кишечника, а в 2014 р. – Інститут клітинної терапії отримав нагороду від Міжнародного товариства дослідників стовбурових клітин плаценти. З 2013 р. і по сьогоднішній день Інститут клітинної терапії є дійсним членом Міжнародного товариства дослідників стовбурових клітин плаценти.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.