Препарат стовбурових клітин, виготовлений біотехнологічною лабораторією ІКТ, врятував бійця АТО від трансплантації серця

В Інституті хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова АМН України провели унікальну операцію – 28-річному бійцю АТО, хворому на кардіоміопатію, провели трансплантацію стовбурових клітин пуповинної крові. Лікарі сподівалися, що клітинна терапія допоможе юнаку, чиє серце працювало лише на 11%, дочекатися нового серця для трансплантації. Але через 6 місяців виявилося, що пересаджені стовбурові клітини відновили хворе серце до такого рівня, що трансплантація нового органу вже не потрібна. Клітинний препарат, що застосовувався у лікуванні, виготовлений біотехнологічною лабораторією Інституту клітинної терапії.

Внаслідок поранень, отриманих в зоні АТО, хлопець зазнав травми печінки й легень, також лікарі були змушені видалити пацієнту нирку. Але пережитий на війні стрес призвів і до ураження серця – воно майже не скорочувалися. Хлопцеві поставили діагноз – кардіоміопатія, і єдиним виходом здавалася трансплантація донорського серця. Молодий пацієнт не міг пройти і десятка метрів через напади задишки, яка турбувала його і в стані спокою. І ось 6 місяців після клітинної трансплантації електрокардіограма хлопця в нормі, а дослідження тредміл не виявляє задишку. Тож коли пацієнт приїхав до Білорусії на трансплантацію серця, виявилося, що вона не потрібна. На сьогоднішній день серце бійця працює на 40%, і хлопець планує одружитися. В такий успіх застосування стовбурових клітин пуповинної крові не вірили самі лікарі.

На сьогоднішній день в Україні тисячі пацієнтів стоять в черзі на трансплантацію серця, яку роблять лише за кордоном, і цим хворим могла би допомогти терапія стовбуровими клітинами.

За матеріалами телеканалів «Україна» та «1+1».

Впродовж багатьох років вчені Інституту клітинної терапії, який є співзасновником і дійсним членом Асоціації кріобанків, в співпраці з провідними науково-дослідними установами України активно працюють над розробкою і впровадженням у практичну медицину нових методів лікування серцево-судинних захворювань із застосуванням стовбурових клітин. На сьогоднішній день Інститутом клітинної терапії завершено клінічне дослідження «Оцінка клінічної ефективності трансплантації стовбурових клітин кордової крові для відновлення порушеної скоротливої функції серця», і продовжується клінічне дослідження «Оцінка ефективності застосування стовбурових клітин кісткового мозку, плаценти і їх комбінацій при лікуванні хворих на ішемічну кардіоміопатію».

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.