Міжхребцеві диски зі стовбурових клітин

Дегенерація міжхребцевих дисків – одна з основних причин болю в спині, погіршення якості життя, а інколи й інвалідності людей працездатного віку.

Загальноприйняті методи лікування не в змозі відновити дегенерований міжхребцевий диск, тому пацієнтам з патологією міжхребцевих дисків доступна лише симптоматична терапія, спрямована на зменшення болю в спині, інколи, не завжди ефективні, хірургічні втручання.

Але сучасна наука наблизилася до створення міжхребцевих дисків із стовбурових клітин.

Як повідомляє журнал Science Translational Medicine ученим з Пенсильванського університету (США) вдалося успішно виростити міжхребцеві диски в лабораторії та імплантувати їх в шийний відділ хребта кіз. Магнітно-резонансна томографія, проведена через 2 місяці, показала що імплантовані “нові” диски функціонують так само, або й краще, як власні. Через 20 тижнів лабораторно вирощені диски зрослися з власними тканинами тварин.

Зараз вчені працюють над більш амбіційним проектом – тканинної інженерії міжхребцевих дисків людини.

За матеріалами: https://www.painnewsnetwork.org/stories/2018/11/30/new-spinal-discs-grown-from-stem-cells

В Україні Кріобанк Інституту клітинної терапії розробив інноваційний метод лікування гриж міжхребцевих дисків за допомогою власних культивованих хондроцитів (клітин хряща) пацієнта. Дана технологія зараз апробовується в клінічному дослідженні сумісно з НДІ нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова НАМНУ, і вже відзначена Національною Академією медичних наук України.

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.