Огляд доповідей конференції «Стовбурові клітини і тканинна інженерія» (Данія, 2015)

dbc-organizer-20154-5 червня 2015 р. у м. Вейле (Данія) за підтримки Датського товариства стовбурових клітин і Датського біотехнологічного товариства відбулася міжнародна наукова конференція «Стовбурові клітини і тканинна інженерія».

 
Конференція «Стовбурові клітини і тканинна інженерія» (2015) включала такі тематичні секції:

1) Клонування і репрограмування
2) Стовбурові клітини в лікуванні цукрового діабету
3) Банкування стовбурових клітин
4) Етичні питання дослідження стовбурових клітин
5) Біоінженерія та трансплантація
6) Тканинна інженерія та проектування органів
7) Регенеративна медицина

Тематика доповідей конференції «Стовбурові клітини і тканинна інженерія» свідчить про підвищену увагу сучасних учених до дослідження індукованих плюрипотентних стовбурових клітин, які відкривають величезні перспективи біоінженерії органів, лікування ряду важких захворювань, моделювання хвороб в експерименті. За відкриття індукованих плюрипотентних стовбурових клітин в 2012 р. вчені Джон Гердон і Сінья Яманака удостоєні Нобелівської премії. Нагадаємо, що клітини пуповинної крові вважаються найбільш перспективним біоматеріалом для отримання стовбурових клітин з індукованою плюрипотентністю.

Автором Xianmin Zeng з Каліфорнії (США) представлено результати досліджень зі створення дофамінергічних нейронів з плюрипотентних стовбурових клітин для потенційного застосування в лікуванні хвороби Паркінсона.

Доктор Timothy Allsopp з дослідницького підрозділу компанії «Pfizer» представив проект створення Європейського банку плюрипотентних стовбурових клітин, за відкриття яких у 2012 р. вчені Джон Гердон і Сінья Яманака удостоєні Нобелівської премії. Індуковані плюрипотентні стовбурові клітини перспективні як з точки зору лікування різних захворювань і вирощування органів, так і моделювання хвороб в експерименті.

Доктор Kim Jensen з університету Копенгагена (Данія) розглянув роль стовбурових клітин-попередників епітелію тонкої кишки у розвитку злоякісних пухлин і можливі способи контролю поведінки цих клітин.

Дослідниками з Лондонського університетського коледжу та Інституту офтальмології (Великобританія) розглянуті нові методи лікування вікової макулярної дегенерації сітківки, що базуються на застосуванні стовбурових клітин.

Доктор Ulrich Martin (Німеччина) представив підходи до застосування індукованих плюрипотентних стовбурових клітин в кардіології та висловив сподівання, що в найближчі кілька років ці піонерські методи лікування будуть впроваджені в клінічну практику.

Доктор Petter Björquist з компанії «NovoHep AB» представив цікаву роботу на тему «Біоінженерія та індивідуалізація людських органів зі стовбурових клітин – застосування в регенеративній медицині і дослідженні токсичності». Так, вченими запропонована нова технологія біоінженерії органу, яка ґрунтується на засіюванні донорської децелюляризованої матриці власними стовбуровими клітинами пацієнта, що дозволяє перетворити алогенну тканину в аутологічну. Даний метод дозволяє вирішувити два завдання – отримувати донорський біоматеріал та усунути необхідність імуносупресії після трансплантації. Розроблена технологія відкриває можливість створення тканинноінженерних органів, таких як нирки, печінка, підшлункова залоза, судини. Дослідники готуються до проведення першої фази клінічних досліджень тканинноінженерних вен.

А групою вчених з Данії, Швейцарії, Німеччини представлено технологію створення 3D-моделей підшлункової залози для потенційного застосування в лікуванні цукрового діабету.

Програма конференції

За матеріалами: stemcellclinic.com

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.