Пуповинна кров полегшує прояви аутизму

Duke-University

Дане дослідження узагальнює дані 6-ти і 12-ти місячного спостереження за дітьми з аутизмом після інфузії пуповинної крові.

Нещодавно в університеті Дьюка (США) досліджено новий метод лікування аутизму з використанням стовбурових клітин пуповинної крові і показано, що подібне лікування полегшує прояви аутизму.

Дітям, хворим на аутизм, під легкою анестезією проводили внутрішньовенну інфузію пуповинної крові. Після клітинної терапії дітей спостерігали впродовж 6-ти і 12-ти місяців.

Показано, що лікування стовбуровими клітинами пуповинної крові покращувало клінічну динаміку, особливо в пацієнтів з високим рівнем показника невербального IQ перед терапією.

В ході лікування стовбуровими клітинами мали місце незначні побічні ефекти, але в цілому новий метод терапії показав себе як безпечний. Дані дослідження опубліковані в журналі “Stem Cells Translational Medicine”, де автори підтвердили позитивні результати лікування.

Зокрема автори дослідження пишуть наступне: «Серед широкого спектру досліджуваних показників відзначено значне бехавіоральне (поведінкове) покращення у дітей».

Щоправда, даний проект наштовхнулося і на критику, зокрема Джеймс Кусак, голова товариства «Autistica», що базується в Лондоні, вважає, що результати дослідження підсумовані за рано. Також було зауваження, що у дослідженні не використовувалося плацебо.

За матеріалами: http://www.ibtimes.co.uk/umbilical-cord-blood-cells-could-ease-symptoms-autistic-children-study-claims-1622650

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.