Міжнародний конгрес з пуповинної крові-2019

13-15 вересня 2019 р. в Маямі (США) проходив міжнародний Конгрес з пуповинної крові – Cord Blood Connect-2019. Цей важливий міжнародний захід відвідало понад 300 лікарів, науковців та представників індустрії біобанкінгу з 33 країн світу.

Конгрес організувала Міжнародна асоціація з пуповинної крові (Cord Blood Association) за активної підтримки Всесвітньої асоціації донорів кісткового мозку та інших авторитетних профільних організацій.

Основні доповіді Конгресу були присвячені новітнім підходам до застосування пуповинної крові в практичній медицині у дітей та дорослих, а також актуальним аспектам організації роботи біобанків.  Значна увага приділялася якості трансплантатів стовбурових клітин пуповинної крові, їх належній перевірці перед клінічним застосуванням та транспортуванню в клінічні центри.

Серед новітніх підходів до біобанкінгу клітин і тканин людини австралійськими вченими було представлено досвід організації банку ліній стовбурових клітин з індукованою плюрипотентністю, отриманих з пуповинної крові. За відкриття можливості репрограмувати клітини дорослого в індуковані плюрипотентні стовбурові клітини у 2012 р. японський вчений Сінья Яманака та британський науковець Джон Гердон отримали Нобелівську премію. Клінічна цінність індукованих плюрипотентних стовбурових клітин полягає в їх необмеженому потенціалі, а пуповинна кров, як виявилося, ідеально джерело для отримання iPS-клітин.

Крім загальновідомих препаратів, які отримують з пуповинної крові (трансплантати гемопоетичних стовбурових клітин, Т-лімфоцити пуповинної крові, тромбоцитарний гель чи штучна сльоза), вченими з університету Дьюка (США) було представлено новий препарат , що містить макрофаги пуповинної крові. Даний лікарський засіб перспективний для лікування генетично обумовлених хвороб метаболізму.

В рамках конгресу були також проведені тематичні уоркшопи та тренінг інспекторів індустрії біобанкінгу пуповинної крові.

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.