Україну представлено на IFPA-конференції в США

IFPA logo_3

13 – 16 вересня 2016 р. у штаті Орегон (США) відбулася наукова зустріч Міжнародної федерації асоціацій з дослідження плаценти (International Federation of Placenta Associations (IFPA) під назвою «Плацента: повернення до основ» (“Placenta: Back to the Basics”), організована університетом здоров’я та науки штату Орегон та Американською асоціацією плаценти.

Плацента як цінна біологічна сировина для отримання мезенхімальних стовбурових клітин, а також низки біологічно активних речовин, зокрема факторів росту,  в останні роки привертає значну увагу вчених у всьому світі. В деяких країнах світу, і в тому числі в Україні виведено на ринок відносно нову послугу у галузі біобанкінгу – кріоконсервування стовбурових клітин плаценти і/або плацентарної тканини. Остання дедалі ширше застосовується для виготовлення широкого спектру лікарських та косметичних засобів.

Наукова програма конференції включала доповіді, присвячені сучасному погляду на роль плаценти у підтриманні вагітності та життєдіяльності плода, новим методам діагностичної візуалізації плаценти, біології та патології трофобласту, субпопуляціям стовбурових клітин плаценти, експресії генів плацентою, молекулярно-клітинним взаємодіям в тканині плаценти.

cover_placenta_newУкраїну на науковій зустрічі міжнародних асоціацій з дослідження плаценти в США представляв дійсний член і співзасновик Асоціації кріобанків – Інститут клітинної терапії в особі заступника директора кріобанку Володимира Шаблія, к.б.н. Д-р Шаблій представив доповідь на тему «Плацентарні мультипотентні клітини експресують деякі гени специфічні для трофобласту». Звертаємо також увагу, що повнотекстова стаття колективу вчених Інституту клітинної терапії, присвячена дослідженню експресії плацентарних генів, у 2016 р. була опублікована в престижному міжнародному науковому журналі “Placenta”, що ще раз засвідчує визнання українських дослідників міжнародною спільнотою.

На сьогоднішній день Інститут клітинної терапії також є членом міжнародного товариства стовбурових клітин плаценти (IPLASS) і бере активну участь у його роботі.

Упродовж понад 10 років одночасно зі зберіганням пуповинної крові Інститутом клітинної терапії надається високотехнологічна послуга кріоконсервування плацентарної тканини із подальшим виготовленням низки ексклюзивних лікарських та косметичних препаратів.

Інститутом клітинної терапії також розроблені і впроваджені в клінічну практику методи лікування глибоких опіків шкіри та кератитів інфекційної етіології із застосуванням фрагментів амніотичної оболонки. Особам, що зберегли плаценту в Інституті клітинної терапії, також доступні програми післяпологової реабілітації та індивідуалізованої противікової терапії із використанням препаратів плаценти.

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.