Українські вчені з Інституту клітинної терапії отримали нагороду від IPLASS

3rd_IPLASS_meeting

10-12 вересня 2014 у м. Гранада (Іспанія) відбулася 3-я зустріч Міжнародного товариства стовбурових клітин плаценти (International Placenta Stem Cell Society – IPLASS).

Міжнародне товариство стовбурових клітин плаценти створене з метою розвитку наукових досліджень у галузі вивчення стовбурових клітин плаценти, інтеграції вчених, спільної роботи, спрямованої на створення нових методів лікування захворювань людини із застосуванням стовбурових клітин плаценти.

В даний час плацента привертає все більшу увагу вчених в якості доступного і етичного джерела стовбурових клітин, регенеративний потенціал яких значно вищий порівняно зі стовбуровими клітинами, які виділені з інших тканин дорослої людини.

Цього року конференція Міжнародного товариства стовбурових клітин плаценти в Гранаді була присвячена клінічному застосуванню стовбурових клітин плаценти та ендометрію. Своїми напрацюваннями в галузі вивчення біологічних властивостей стовбурових клітин плаценти, їх кріоконсервування та клінічного застосування ділилися провідні дослідники з різних країн світу. Зокрема, на конференції обговорювалися підходи до застосування стовбурових клітин плаценти в онкології, а також у лікуванні ушкоджень спинного мозку, легень, фіброзу печінки, імунологічних ускладнень у пацієнтів гематологічного профілю та ін.

Україну на конференції в Іспанії представляв Інститут клітинної терапії, наукові співробітники якого з 2013 р. є дійсними членами Міжнародного товариства стовбурових клітин плаценти.

У програму конференції були включені  3 усних доповіді вчених із Інституту клітинної терапії, присвячені характеристиці гемопоетичних стовбурових клітин плаценти, мультипотентним клітинам трофобласта, виділеним із плаценти, а також протираковим властивостям цих клітин. Міжнародне наукове співтовариство високо оцінило досягнення українських дослідників з Інституту клітинної терапії в галузі вивчення стовбурових клітин плаценти та розробку інноваційних підходів до їх клінічного застосування.

Так, заступник директора Кріобанку Інституту клітинної терапії, к.б.н. Шаблій В.А. удостоєний нагороди за кращу усну доповідь від Міжнародного товариства стовбурових клітин плаценти.

3rd_IPlass

Асоціація кріобанків вітає Інститут клітинної терапії з черговою міжнародною відзнакою та бажає нових успіхів у галузі дослідження і створення ефективних препаратів на основі плаценти.

organization_IPLASS

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.