Українські лікарі вперше виконали трансплантацію легенів

shalimova
Українські лікарі вперше провели надскладну операцію з пересадки легенів.

Етапи операції з першої в Україні пересадки легень тривали понад 26 годин, повідомили в прес-службі Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова.

У історичній операції, під час якої 29-річній хворій з легеневою гіпертензією трансплантували нижні долі легенів живих донорів – її батька й матері, брали участь понад 50 фахівців інституту.

Лікарі наголосили, що трансплантація легенів є високоспеціалізованим методом лікування хворих з хронічними обструктивними захворюваннями легень, муковісцидозом, ідіопатичною легеневою гіпертензією тощо. І в більшості випадків трансплантуються донорські легені, вилучені у посмертного донора.

“Операції з трансплантації легенів від живих родинних донорів, що проводяться у разі відсутності трупного донорського органу, є надскладними та потребують найвищого хірургічного професіоналізму та чіткої організації всього трансплантаційного процесу”, – пояснили в інституті.

Нагадаємо, раніше голова парламентського комітету з охорони здоров’я Ольга Богомолець повідомила, що 12 квітня лікарі Інституту імені О.О. Шалімова вперше в Україні виконали трансплантацію легень. Вона також зазначила, що трансплантації легенів та органо-комплексу серце-легені в Україні потребують понад тисяча хворих.

Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова АМН України є академічним членом Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших тканин та клітин людини.
За матеріалами: http://nv.ua/

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.