Український вчений удостоєний чергової нагороди від Міжнародної Федерації асоціацій з дослідження плаценти

IFPA-LOGO-ger-300x133У серпні-вересні 2017 р. в Манчестері (Великобританія) перший український кріобанк та провідний біотехнологічний медичний центр Інститут клітинної терапії, співзасновник та дійсний член Асоціації кріобанків, в черговий раз представляв Україну на науковій зустрічі Міжнародної Федерації асоціацій з дослідження плаценти.

При тому, що доповідачами на даній конференції були переважно вчені-плацентологи зі світовим іменем, в основному зі США, Канади і Великобританії, в програму цьогорічного наукового заходу в Манчестері, як і в 2016 р. на аналогічній конференції в США, було включено роботу українських вчених з біотехнологічної лабораторії кріобанку Інституту клітинної терапії. Це безумовно важливе досягнення української плацентології, що підтверджує конкурентоспроможність розробок українських вчених.

Доповідь під назвою «Мультипотентні клітини плаценти експресують синцитин-1 і мають здатність з’єднання з трофобластом» представив к.б.н. Володимир Шаблій, заступник директора кріобанку Інституту клітинної терапії.

travel_award_2017_IFPA
Крім того, робота колективу авторів Інституту клітинної терапії під керівництвом Шаблія В.А. «Мультипотентні клітини плаценти експресують синцитин-1 і мають здатність з’єднання з трофобластом» взяла участь в конкурсі кращих наукових робіт молодих дослідників і отримала нагороду Elsevier.

Білок синцитин, вивченню якого присвячено дослідження вчених з Інституту клітинної терапії, відіграє важливу роль у протіканні вагітності і може мати діагностичне значення при виявленні захворювань нервової системи та ін.

Варто згадати, що в 2016 р. Інститут клітинної терапії також удостоювався нагороди від Міжнародної Федерації асоціацій з дослідження плаценти за серію робіт по вивченню потенціалу застосування стовбурових клітин плаценти у лікуванні раку товстого кишечника, а в 2014 р. – Володимир Шаблій (Київ, Україна) отримав нагороду від Міжнародного товариства дослідників стовбурових клітин плаценти.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.