Створений в Україні метод лікування панкреонекрозу визнано міжнародною організацією ParentsGuidetoCordBloodFoundation

logoПрепарат, створений в Інституті клітинної терапії, рятує життя!
Нові можливості в лікуванні панкреонекрозу відкриває застосування препарату стовбурових клітин, створеного в Інституті клітинної терапії.

Панкреонекроз – важке ускладнення гострого панкреатиту (запалення підшлункової залози). Смертність при панкреонекрозі становить 40-70%.

Розроблений Інститутом клітинної терапії метод застосування стовбурових клітин пуповинної крові значно поліпшив результати лікування цього важкого захворювання.

Що ж стосується застосування препарату стовбурових клітин при панкреонекрозі, цим методом і самим препаратом Pancrostem вже зацікавився ряд зарубіжних організацій, в тому числі Parent’s Guide to Cord Blood Foundation, авторитетна громадська організація, яка сприяє підвищенню обізнаності населення про можливості терапії стовбуровими клітинами пуповинної крові, а також її зберігання.

Новий метод лікування панкреонекрозу пройшов випробування в ході рандомізованих плацебо-контрольованих клінічних досліджень, які тривали три роки – з 2008 по 2011. У дослідженні взяли участь 179 пацієнтів, з них 106 – у групі контролю і 73 пацієнти, які отримували терапію препаратом Pancrostem.

Сам препарат є продуктом пуповинної крові, що містить стовбурові клітини.

Результати дослідження показали, що Pancrostem статистично достовірно поліпшував як результати одужання для пацієнтів з панкреонекрозом, так і показники виживання при цьому важкому захворюванні. Пацієнти, яким був призначений Pancrostem, перебували в стаціонарі в 1,47 разів менше, ніж пацієнти з контрольної групи, в якій препарат не призначався. Загальна смертність після лікування в групі прийому препарату була нижчою в 2,06 рази.

При традиційному лікуванні у пацієнтів з панкреонекрозом в 30-50% випадків розвиваються панкреатичні кісти, проте в групі, де застосовувався Pancrostem, число таких пацієнтів склало 6,1%. Частота післяопераційних ускладнень в групі препарату склала 24,7%, в той час, як в контрольній групі цей показник досяг 48,1%.

Опираючись на результати проведеного дослідження, Міністерство охорони здоров’я України у 2012 році затвердило препарат Pancrostem, розроблений Інститутом клітинної терапії, як складову стандартної терапії панкреонекрозу. В цьому ж році ще один препарат стовбурових клітин, створений дослідниками Інституту клітинної терапії, був введений в стандарти лікування критичної ішемії нижніх кінцівок. На даний момент тривають клінічні випробування ще чотирьох препаратів, розроблених в Інституті клітинної терапії, які призначають при кардіоміопатії, гепатиті, цирозі печінки та цукровому діабеті 2 типу.

Більш детально ознайомитися з інноваційним методом лікування панкреонекрозу, розробленим фахівцями Інституту клітинної терапії можна на сайті міжнародної організації Parent’s Guide to Cord Blood Foundation 

Визнання зарубіжними експертами методу лікування панкреонекрозу, розробленого українськими вченими, ще раз свідчить про високий рівень вітчизняних досліджень у галузі вивчення стовбурових клітин і високу конкурентоспроможність Інституту клітинної терапії.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.