Відбулась зустріч студентів НаУКМА з Віце-президентом Асоціації кріобанків Сергієм Сегедою

Segeda

19 червня у циклі «Могилянські історії» Сергій Сегеда зустрівся зі студентами НаУКМА та поспілкувався на тему «Стан ринку клітинних технологій в Україні».

Сергій Сегеда, керуючий партнер Центру клітинної терапії «ЕмСелл», віце-президент Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини, випускник НаУКМА 2001 р., профінансував перший номер англомовних електронних реферованих видань Kyiv-Mohyla Journals.

У рамках циклу зустрічей випускників зі студентами НаУКМА «Могилянські історії» відбулася зустріч студентів НаУКМА із Сергієм Сегедою, керуючим партнерам Центру клітинної терапії «ЕмСелл», віце-президентом Асоціації кріобанків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини, випускником НаУКМА («Економічна теорія», 1999 і «Право», 2001).

Участь у події також взяли випускниці НаУКМА Ірина Борбуляк («Біологія», 2007), Галина Будаш (біологія, 2009) і Христина Сорочинська («Лабораторна діагностика біологічних систем», 2014), які зараз працюють в компанії «ЕмСелл».

Говорили про галузь, в якій працює Сергій, а саме про стан ринку клітинних технологій в Україні, про Україну, про Могилянку, про побудову кар’єри, про важливі речі і справи в житті тощо.

Навчання в НаУКМА

У Могилянці була створена виняткова атмосфера, яка істотно відрізнялася від решти фактично ще радянських університетів. Студенти йшли туди не заради престижу чи з волі батьків, а тому що хотіли вчитися і вчитися саме в Академії. Це був виш, де окремі предмети викладалися англійською мовою, що було на ті часи просто величезним дивом. Крім того, Могилянка – патріотичний університет, де всі говорили українською мовою. Сергій поділився своїм здивуванням, бо вперше зустрів саме в КМА україномовних дівчат.

Клітинна терапія

Перша в історії трансплантація була зроблена в Україні, перший кріобанк був заснований у Харкові й три перші в світі клініки, які займалися клітинним лікуванням, було створено в Києві й Харкові. «ЕмСелл» стала однією з провідних світових клінік у галузі клітинної терапії, що застосовують терапію стовбуровими клітинами. Зараз є лише 10 клінік, які займаються аналогічною роботою, з них 7 – в Україні, 5 – у Києві. За умови державної підтримки Україна могла би розвивати свої здобутки і утримувати першість у цій галузі.

Мрія

Сергій мріє створити унікальний і суспільно-корисний продукт, яким можна пишатись і який дає позитивний результат. «Хочу створити світовий бренд, який став би таким самим відомим, як Apple чи Coca-Cola».

Поради студентам

Починати працювати ще під час навчання, навіть на безоплатній основі, тільки б здобути реальну практику. Адже щоб дорожче себе «продати» роботодавцю, потрібно мати хоча б мінімальний досвід. Крім того, це допоможе зрозуміти, чи вам справді цікаво буде займатися тим, що зараз вивчаєте. Щоб зрозуміти, що тобі подобається, треба пробувати.
Треба мати улюблену роботу і треба завжди шукати те, що любиш. Тільки так можна досягнути успіху в житті. Коли ви йдете на роботу, щоб заробляти гроші – це не те, коли ви йдете на роботу жити – це супер. При виборі місця роботи потрібно керуватися двома правилами: по-перше, ти можеш тут зростати професійно, а по-друге, можеш заробляти більше (особливо для чоловіка ). Коли відбувається зупинка за якимось із цих двох показників, треба шукати щось інше.

У роботі завжди орієнтуватися на клієнтів. Ви можете розробити ідеальний продукт, але якщо ви не можете його продати, гріш – ціна цьому продукту. Тому найважливіше в будь-якій компанії – це її клієнти. Треба постійно вчитися, розвивати свої навички аналізу й багато читати.

За матеріалами Катерини Близнюк, Новини НаУКМА

http://www.ukma.edu.ua/index.php/news/1326-vidbulas-zustrich-studentiv-naukma-z-serhiiem-sehedoiu

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.