Асоціація кріобанків підтримує День обізнаності про стовбурові клітини в Україні

SCAD_201514 жовтня 2015 року відзначається День обізнаності про стовбурові клітини, мета якого – об’єднати у всьому світі біотехнологічні підприємства, професійні організації та окремих фахівців, що працюють у галузі стовбурових клітин.

День обізнаності про стовбурові клітини покликаний сприяти більш глибокому розумінню важливості досліджень стовбурових клітин і діапазону можливого їх застосування для лікування хвороб і травм.

Для мільйонів людей у всьому світі, які страждають від невиліковних хвороб і травм, День обізнаності про стовбурові клітини – це можливість дізнатися про останні наукові досягнення в даній медичній галузі. У США фахівці, що працюють у галузі досліджень стовбурових клітин, запрошуються навіть прочитати лекції про стовбурові клітини в старших класах середньої школи.

Як сказав Метью Ферроу, перший у світі реципієнт трансплантата стовбурових клітин пуповинної крові 27 років після своєї операції: «Я думаю, що повинна проводитися більш інтенсивна просвітницька робота, яка б доносила суспільству правду про пуповинну кров і стовбурові клітини пуповинної крові. Я відчуваю в засобах масової інформації занадто багато негативної енергії про ембріональні стовбурові клітини, і громадськість не чує достатньо про стовбурові клітини пуповинної крові. Це створює враження в умах людей, що стовбурові клітини є чимось негативним. Одного разу, в ресторані швидкого харчування я почув, як один клієнт розповідав іншому, що збереження пуповинної крові – це все афера, так що я підійшов і представився. Нам потрібно більше позитивних повідомлень про стовбурові клітини пуповинної крові.».

В Україні Асоціація кріобанків підтримує міжнародні ініціативи щодо проведення Дня обізнаності про стовбурові клітини. Також Асоціація кріобанків на постійній основі забезпечує кваліфіковані консультації провідних фахівців даної галузі з питань, що надходять як з боку медичної громадськості, так і пацієнтів або осіб, що цікавляться біотехнологіями.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.